Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||

ସରକାରଙ୍କ ଅପରେସନ କ୍ଲିନ୍ -ଦୁର୍ନୀତିଖୋର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜିରୋ ଟଲେରାନ୍ସ, ପୁଣି ଜଣେ ଡିଏଫଓ ଓ ୨ ଜେଇଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର

10/10/2019 at 5:52 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର –  ସରକାରଙ୍କ ଅପରେସନ କ୍ଲିନ୍ । ଦୁର୍ନୀତିଖୋର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜିରୋ ଟଲେରାନ୍ସ ନୀତି । ଆଜି ପୁଣି ଜଣେ ଡିଏଫଓ ଓ ୨ ଜେଇଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଡିଏଫ୍ଓ ସୁଧାଂଶୁ ମିଶ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚାଲିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ କେସ୍ ।

ସିଏ ହେଉଛନ୍ତି ଓଡିଶା ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଯାହାଙ୍କ ଘରୁ ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା କେବଳ କ୍ୟାସ୍ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ପାଖାପାଖି ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆୟବୟିର୍ଭୁତ ସଂପତ୍ତି ଠୁଳ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିଲା । ସେହିଭଳି ୨ ଜେଇଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ ବି ଚାଲୁଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ କେସ୍ । ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ନିତିଗ୍ରସ୍ତ ଓ ଠକ ଅଫିସର ଭାବେ ଅଭିହିତ କରି ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବିଦା କରିଦେଇଛନ୍ତି ।  କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୪ ଦୁର୍ନୀତିଗସ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ପାଭିଲିୟାନକୁ ପଠାଇଦେଇଥିଲେ ସରକାର । ନବୀନଙ୍କ ଏଭଳି ଆକ୍ସନକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛି ବିଜେଡି ।

କେନ୍ଦ୍ରର ମୋଦି ସରକାର ଷ୍ଟାଇଲରେ ନବୀନ ଏଠି ବି ଦୁର୍ନୀତିଖୋର ଓ ନିକମା ଅଫିସରଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି  । ହେଲେ ବିରୋଧିଙ୍କୁ ହଜମ ହୋଇନି ଏସବୁ କଥା । ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ପିସି କାରବାର ବନ୍ଦ ହେବ । କିନ୍ତୁ ପିସି କାରବାର ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ଜୋରଦାର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। 

 ଦୁର୍ନୀତି ରୋକିବାକୁ ସରକାର ଯେତେ ଯୋଜନା ଆଣିଲେ କଣ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକ ଚରିତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦରକାର । ସବୁଠୁ ବଡକଥା ଆଇଏଏସ ଓ ଆଇପିଏସଙ୍କ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସରକାର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତି ନେବାରେ ସାହାସ କୁଳେଇ ପାରିବେ ତ ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠିଛି ।      

   Related Posts