Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସରକାରଙ୍କ ଅପରେସନ କ୍ଲିନ୍ -ଦୁର୍ନୀତିଖୋର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜିରୋ ଟଲେରାନ୍ସ, ପୁଣି ଜଣେ ଡିଏଫଓ ଓ ୨ ଜେଇଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର

ଭୁବନେଶ୍ୱର –  ସରକାରଙ୍କ ଅପରେସନ କ୍ଲିନ୍ । ଦୁର୍ନୀତିଖୋର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜିରୋ ଟଲେରାନ୍ସ ନୀତି । ଆଜି ପୁଣି ଜଣେ ଡିଏଫଓ ଓ ୨ ଜେଇଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଡିଏଫ୍ଓ ସୁଧାଂଶୁ ମିଶ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚାଲିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ କେସ୍ ।

ସିଏ ହେଉଛନ୍ତି ଓଡିଶା ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଯାହାଙ୍କ ଘରୁ ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା କେବଳ କ୍ୟାସ୍ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ପାଖାପାଖି ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆୟବୟିର୍ଭୁତ ସଂପତ୍ତି ଠୁଳ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିଲା । ସେହିଭଳି ୨ ଜେଇଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ ବି ଚାଲୁଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ କେସ୍ । ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ନିତିଗ୍ରସ୍ତ ଓ ଠକ ଅଫିସର ଭାବେ ଅଭିହିତ କରି ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବିଦା କରିଦେଇଛନ୍ତି ।  କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୪ ଦୁର୍ନୀତିଗସ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ପାଭିଲିୟାନକୁ ପଠାଇଦେଇଥିଲେ ସରକାର । ନବୀନଙ୍କ ଏଭଳି ଆକ୍ସନକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛି ବିଜେଡି ।

କେନ୍ଦ୍ରର ମୋଦି ସରକାର ଷ୍ଟାଇଲରେ ନବୀନ ଏଠି ବି ଦୁର୍ନୀତିଖୋର ଓ ନିକମା ଅଫିସରଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି  । ହେଲେ ବିରୋଧିଙ୍କୁ ହଜମ ହୋଇନି ଏସବୁ କଥା । ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ପିସି କାରବାର ବନ୍ଦ ହେବ । କିନ୍ତୁ ପିସି କାରବାର ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ଜୋରଦାର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। 

 ଦୁର୍ନୀତି ରୋକିବାକୁ ସରକାର ଯେତେ ଯୋଜନା ଆଣିଲେ କଣ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକ ଚରିତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦରକାର । ସବୁଠୁ ବଡକଥା ଆଇଏଏସ ଓ ଆଇପିଏସଙ୍କ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସରକାର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତି ନେବାରେ ସାହାସ କୁଳେଇ ପାରିବେ ତ ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠିଛି ।      

173 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର