Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

ଗିରଫ ହେଲେ ଜାଲିମ୍ ମୁଖ୍ୟ, କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଭାରତ ପଠାଇ ରଚିଥିଲେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର

13/04/2020 at 11:25 AM

କାଠମାଣ୍ଡୁ, ୧୩|୦୪:  କରୋନା ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଭାରତ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଥିବା ଜାଲିମ୍ ମୁଖିଆଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରରେ ପରସା ଜିଲ୍ଲାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ନେପାଳ ରାସ୍ତାରେ ବିହାରର ପଶ୍ଚିମ ଚମ୍ପାରଣ ଓ ବୋତିଆ ଜିଲ୍ଲାକୁ କରୋନ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ପଠାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଛି ।

ନେପାଳ ମିଡିଆର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଦିଲ୍ଲୀ ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନର ତବଲୀଗୀ ଜମାତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜାଲିମ୍ ମୁଖ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଫେରିବା ପପରେ ସ ୨୪ଜଣ ଜମାତିଙ୍କୁ ମସଜିଦରେ ଶରଣ ଦେଇଥିଲେ । ଯାଂଚ ବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା । ଏହି ଜମାତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ବାଂଲାଦେଶର ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ରକ୍ସୋଲ ସୀମାରେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ସେମାନଙ୍କୁ ରୋକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ନେପାଳ ସାମୀକୁ ପଳାଇଥିଲେ ।

ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ସଶସ୍ତ୍ର ସୀମା ବଳକୁ ଏକ ଚିଠି ମିଳିଥିଲା । ଏହାପରେ ପଶ୍ଚିମ ଚମ୍ପାରଣର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭାରତ ଓ ନେପାଳ ସୀମା ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ନେପାଳର ପରସା ଜଗନ୍ନାଥପୁରରେ ରହୁଥିବା ଜାଲିମ୍ ମୁଖ୍ୟ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ପଠାଇ ମହାମାରୀ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ସେ ପୂର୍ବରୁ ନେପାଳ-ଭାରତରେ ବେଆଇନ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଓ ଜାଲ ନୋଟ୍ କାରବାରରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିଲା ।

   Related Posts