Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲା RBI: ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

‘ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲେ ଯୁବରାଜ’, କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ କୈଫ

21/04/2020 at 12:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧|୦୪: ଯୁବରାଜ ସିଂ ଓ ମହମ୍ମଦ କୈଫଙ୍କ ନାଁ ଯେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସେ ସେତେବେଳେ ୨୦୦୨ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ନେଟଓ୍ୱେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜର ଫାଇନାଲ କଥା ମନେପଡେ । ଯେଉଁ ମ୍ୟାଚରେ ଯୁବରାଜ ଓ କୈଫ ୩୨୬ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରି ଦଳକୁ ବିଜେତା କରାଇଥିଲେ । ଜୁଲାଇ ୧୩, ୨୦୦୨ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ବହୁତ ଖାସ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ୧୮ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ଥରେ କୈଫ ଓ ଯୁବରାଜ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରକୁ ଆସିଛନ୍ତି ।

କୈଫ ସେହି ମ୍ୟାଚକୁ ମନେ ପକାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯୁବରାଜ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ ହାରିବ ବୋଲି ସେ ଭାବିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ୨ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଯୁବରାଜ ୬୯ ରନ କରି ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସଙ୍କଟ ସମୟରେ କୈଫଙ୍କ ସହ ୧୨୧ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ଏହି ପାର୍ଟନରସିପ୍ ସେହି ସମୟରେ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ୧୪୬ ରନରେ ୫ଟି ଓ୍ୱିକେଟ ହରାଇ ସାରିଥିଲା । କୈଫ ୮୭ ରନ କରି ନଟଆଉଟ ରହି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲ ।

ଯୁବରାଜଙ୍କ ସହ ଏକ ଲାଇଭ୍ ଚାଟରେ କୈଫ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯୁବରାଜ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଥିଲା । ସେ ସେଟ୍ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯଦି କେହି ସାଥ୍ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଭାରତ ବିଜୟୀ ହେବ ବୋଲି ଆଶା ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯୁବରାଜ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଶେଷରେ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ନେଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଲର୍ଡସ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସାର୍ଟ ଖୋଲିଥିଲେ । 

   Related Posts