Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||

ଶେଷରେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ପିତା ଯୋଗରାଜ ସିଂହ ବଦଳାଇଲେ ନିଜ ମତ, କହିଲେ ସେ ମଧ୍ୟ ଧୋନୀଙ୍କ ବଡ ଫ୍ୟାନ୍

24/07/2019 at 4:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୪|୭: ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ କହିଲେ ଲୋକେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୁଝନ୍ତି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ ଓ ବର୍ତ୍ତମାନର ୱିକେଟକିପର ଏବଂ ବ୍ୟଟ୍ସମ୍ୟାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କୁ କିଏ ବା ନଜାଣେ। ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପରିଚୟର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଧୋନୀ ନିଜ ଖେଳ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପରିଚିତ। ୩୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଧୋନୀ କେବଳ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନୁହଁନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ଏମିତି ଖେଳାଳୀ ଯିଏ କୋଟି କୋଟି କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ଦିଲ୍‌ରେ ରାଜ କରନ୍ତି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟିମ୍‌ରେ ଧୋନୀଙ୍କର ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗଦାନ ଅଛି। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କ୍ରିକେଟ୍‌ ତାରକା ଧୋନୀ ବେଶ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଏବେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ସାମିଲ ହୋଇଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଯୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କ ବାପା ଯୋଗରାଜ ସିଂହ। ସେ ନିଜେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଧୋନୀଙ୍କର ବହୁତ ବଡ ଫ୍ୟାନ୍‌। ଯୋଗରାଜ ସିଂହ ସେହି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯିଏ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଜମା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ନିକଟକେ ଧୋନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ବହୁ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ବିଶ୍ବକପ ସରିବା ପରେ ପରେ ଧୋନୀଙ୍କ ବାବଦରେ ବହୁ ଗୁମର ଖୋଲିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ତାଙ୍କର ଏଭଳି ବକ୍ତବ୍ୟ ଅନେକଙ୍କୁ ଆଚମ୍ବିତ କରିଛି।  

ଯୋଗରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନୀ କେବେଠୁ ଦେଶର ସେବା କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଜଣେ ବହୁତ ବଡ ଖେଳାଳୀ। ସେଥିପାଇଁ ଯୋଗରାଜ ଧୋନୀଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଧୋନୀ କ୍ୟାପଟେନ୍‌ ଥିବା ସମୟରେ ଭାରତ ଅନେକ କିଛି ହାସଲ କରିଛି। ଏହା ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଏମିତି କାମ କରିବା ଉଚିତ୍‌ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲୋକେ ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ।

 ନିଜ ସାଙ୍ଗ ସାଥିମାନଙ୍କୁ ଖେଳରେ କେବେ ଧୋକା ଦେବା ଅନୁଚିତ୍‌ ବୋଲି ଯୋଗରାଜ ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି। ଯୋଗରାଜ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯୁବ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ଉଚିତ୍‌ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଜରୁରୀ। ଋଷବ ପନ୍ଥ ଭଳି ଯୁବ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଏବେ ସୁଯୋଗ ଦେବା କଥା। ଆଗାମୀ ୱାଲର୍ଡକପ୍‌ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବେଠୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍‌ ବୋଲି ଯୋଗରାଜ କହିଛନ୍ତି।  

ଯୋଗରାଜ ସିଂହ ନିଜ ପୁଅ ଯୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିଅର ନଷ୍ଟ ହେବା ପଛରେ ଧୋନୀଙ୍କ ହାତ ଥିବା କହନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଅନେକ ଥର ସେ ମିଡିଆରେ ମାହିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବହୁତ କଥା କହିଛନ୍ତି। ଏବେ ୱାଲର୍ଡକପ୍‌ ସରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସରିବା ପରେ ସେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଏକ୍ସପୋଜ କରିବେ। କିନ୍ତୁ ମିଡିଆରେ ସେ ନିଜକୁ ଧୋନୀଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍‌ କହିବାରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି।

   Related Posts