Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ପୁଣି ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବା ହୋଇପାରେ ମୁସ୍‌କିଲ୍‌, ଏମିତି ରହିଛି ବିସିସିଆଇର ନିୟମ

11/09/2020 at 5:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୧୧/୦୯: କ୍ରିକେଟ୍‌ର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେଇଥିବା ଯୁବରାଜ ସିଂହ ପୁଣିଥରେ ଘରୋଇ ଟିମ୍‌ରେ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇର ଅନୁମତି ପାଇଁ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯୁବରାଜ। ପଞ୍ଜାବ ଟିମ୍‌ର ଖେଳାଳୀ ଓ ମେଣ୍ଟର ଭା​ବେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯୁବରାଜ ସିଂହ । ଟ୍ରେନିଂ ସମୟରେ ପଞ୍ଜାବର କିଛି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ ଯୁବରାଜ। ସେମାନଙ୍କ ସହ ଶୁଭମନ ଗିଲ ଓ ଅମୋଲପ୍ରୀତ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ । ଏହି ଟ୍ରେନିଂ ସମୟରେ ଯୁବରାଜଙ୍କ ଖେଳ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିବା ସହ ପୁଣି ଥରେ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଅବସର ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ସେ ବିସିସିଆଇକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ଏବେ ଜଣାପଡ଼ୁଛି ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳିନପାରେ । କାରଣ ଘରୋଇ ଟିମ୍ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ହେଲେ କିଛି ନିୟମ ମାନିବାକୁ ପଡ଼େ । କିନ୍ତୁ ଯୁବରାଜଙ୍କ ନାଁ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଷ୍ଟରେ ସାମିଲ ହେବା ସହ ସେ ୨୨୫୦୦ ଭତ୍ତା ମଧ୍ୟ ପାଉଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଯୁବରାଜ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଟରେଣ୍ଟୋ ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟି-୨୦ କାନାଡା ଓ ଆରାବିଆନ୍ସର ଟି-୧୦ ଲିଗ୍‌ ଖେଳିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଏନଓସି ମିଳିନପାରେ । ଯଦିଓ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲୀ ତାଙ୍କର ଫେରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବେ କିନ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଏହା ହେବା ସମ୍ଭବ ହୋଇନପାରେ ।

ଚଳିତବର୍ଷ ପ୍ରବୀଣ ତାମ୍ବେଙ୍କ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଖେଳିବା ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇଥିଲା ବିସିସିଆଇ । କାରଣ ସେ ୨୦୧୮ରେ ଟି-୧୦ ଲିଗ୍‌ ଖେଳିଥିଲେ ।  ଆଇପିଏଏଲ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ପ୍ରବୀଣଙ୍କୁ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସ(କେକେଆର୍‌) ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲା । ବିସିସିଆଇ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଅନ୍ୟ ଦଶେର ଟି-୨୦ ଖେଳିବାର ଅନୁମତି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବ ଯଦି ସେମାନେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ସମେତ ସବୁ ପ୍ରକାର ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଥିବେ ।

   Related Posts