Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜ ରକ୍ତରେ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଯୁବକ : ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି

21/01/2019 at 5:32 PM

ଧୋରାଜି ୨୧/୧ : ଗୁଜରାଟର ଧୋରାଜି ଅଂଚଳରେ ଜଣେ ଯୁବକ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ ଚାକିରୀ ମିଳିନଥିଲା | ଏଥିରେ ମର୍ମାହତ ହୋଇ ଯୁବକ ଜଣକ ନିଜ ରକ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାଣିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ | ଚିଠିରେ ସେ ପିଜିବିସିଏଲ ହେଲପର ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଭୁଲ ଉପାୟରେ ହୋଇଥିବା ମନୋନୟନକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ଚାକିରୀ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଭୁଲ ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଉ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଥିଲେ |

ନିକଟରେ ପିଜିବିସିଏଲ ହେଲପର ଚାକିରୀ ପାଇଁ ମନୋନୟନରେ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଅଧିକାରୀମାନେ ନିଜ ମନମୁତାବକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀରେ ମନୋନୀତ କରିଛନ୍ତି | ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଯୁବକ ସଂକେତ ମକବାଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚାକିରୀ ବହୁତ କଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତଥାପି ତାଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ମିଳିନଥିଲା | ଏଥିରେ ମର୍ମାହତ ହୋଇ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାଣିଙ୍କୁ ରକ୍ତରେ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ |

ଚିଠିରେ ସଂକେତ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, “୨୦୧୮ ଫେବୃଆରୀ ୨୫ ତାରିଖରେ ପିଜିବିସିଏଲ ହେଲପର ପଦବୀ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ନାମକୁ ମାତ୍ର ହୋଇଥିଲା | ଅଧିକାରୀମାନେ ନିଜ ମନମୁତାବକ ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟରେ ଅଦଳବଦଳ କରିଥିଲେ | ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟରେ ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ୪୨୬ ନମ୍ବରରେ ଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ୨୦୭ ନମ୍ବରରେ ରଖି ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଅର୍ଡର କରାଯାଇଥିଲା | ଏହିଭଳି ଭାବେ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟାୟ ହୋଇଛି |”

ସଂକେତ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଏନେଇ ସେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅନେକଥର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରତିଉତ୍ତର ମିଳିନଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ନିଜ ରକ୍ତରେ ଚିଠି ଲେଖି ସେହି ଚାକିରୀକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଏହାସହ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ | ସେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚିଠି ପାଇବାପରେ ଏନେଇ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବେ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରିବେ | 

   Related Posts