Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୮୪୭୧ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୪୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଚାଲିଗଲେ ଆଉ ଜଣେ କଳାକାର, ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧାକୁ ପରିହାସ କରିଥିଲେ ଯୁବକ, କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲା ପଜିଟିଭ୍

12/04/2020 at 9:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨।୪: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଦାବି କରାଯାଉଛି । ସେହିଭଳି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଟିକ୍ ଟକ୍ ୟୁଜର କରୋନାରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ତାତ୍ସଲ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଯୁବକଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହି ମାମଲା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସାଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି ।

ଅଧିକାରୀମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଯାଇ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଜବତ କରିଛନ୍ତି । ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଟିକ୍ ଟକ୍ ରେ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରୁଥିଲେ । କୋଭିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାପରେ ମଧ୍ୟ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲେ । ଯୁବକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଥିବା ସାଗର ସରକାରୀ ବୁନ୍ଦେଲଖଣ୍ଡ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଡିନ୍ ଡକ୍ଟର ଜିଏସ ପଟେଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢୁଥିଲା ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ବାଇକ୍ ରେ ବସି ଏକ ଭିଡିଓ ସୁଟ୍ କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କେହି ତାଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ କହିଥିଲେ, ସେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ ଏବଂ ଏହି କପଡା ଉପରେ କ’ଣ ବିଶ୍ବାସ କରିବେ ଏବଂ ରଖିବେ, ତା’ପରେ ଭଗବାନଙ୍କ ଉପରେ ରଖ ।

ଭିଡିଓର ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଂଶରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ମାସ୍କକୁ ଆକାଶରେ ଫିଙ୍ଗିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ରକଷ୍ଟାର ଗୀତଟି ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ବାଜୁଛି । କରୋନାଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ, ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇର ଡାକ୍ତର ଜିଏସ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କଫ ଏବଂ ଜ୍ବର ହେବା କାରଣରୁ ସେ ଆସିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହା ପିଜିଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ତାଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ସାଗର ଜିଲ୍ଲାର ଏହା ପ୍ରଥମ ସଂକ୍ରମଣ । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ନାହିଁ । କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମିଳିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡର ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଟିକ୍ ଟକ୍ ରେ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଭିଡିଓରେ ଯୁବକମାନେ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଭିଡିଓରେ ସେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଡାକ୍ତରଖାନା ପ୍ରଶାସନ ଯୁବକଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଜବତ କରିଛି । ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଫୋନକୁ ନିଜ ହେପାଜତରେ ନେଇଛି । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ମାସ୍କକୁ ପରିହାସ କରିବା ମାତ୍ରେ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts