Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

‘ଦଶ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଗଲେ ଏହି ରାସ୍ତା ହିଁ ମିଳିବ’: କେବେ ଦେଖିନଥିବେ ଏମିତି ପ୍ରଦର୍ଶନ…

4/08/2021 at 10:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୦୮: ଖରାପ ରାସ୍ତାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏବେ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେଉଥିବା ଏକ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନର ଭିଡିଓ  ହୁଏତ ଦେଖିନଥିବେ । ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ସାଧାରଣତଃ ସରକାରଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଛି । ଛତିଶଗଡ଼ର କରୋବା ଜିଲ୍ଲାର କିଛି ଯୁବକ ସେଠାକାର ଖରାପ ରାସ୍ତାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାନର ଏବଂ ପୋଷ୍ଟର ଧରି ପ୍ରତିବାଦ କରୁଥିଲେ । ଏହା ସହ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ଗାନ କରୁଥିଲେ, ‘ଶାଢ଼ି, ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଗଲେ ଏମିତି ରୋଡ୍‌ ହିଁ ପାଇବ।’

ଯେଉଁ ରାସ୍ତା​‌ରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ଯୁବକମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ କରୁଥିଲେ ସେଠାରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ଗର୍ତ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ଷା ଜଳ ଜମିରହିଛି। ଏପରିକି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାଉଥିବା ପ୍ରତିଟି ଗାଡ଼ିକୁ ଦେଖିଲେ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହୋଇଯାଉଛି ରାସ୍ତାର ହାଲ କଣ ଥିବ। ତେବେ ସେହି ଯୁବକମାନଙ୍କ ଲକ୍ଷ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ଥିଲା। ଏନେଇ ସେମାନେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ  ବିକ୍ଷୋଭ କରିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

ଯୁବକମାନେ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ ବୁଧବାରୀ ବଜାରରୁ ଘଣ୍ଟାଘର ନିହାରିକା ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାରେ କରୁଥିଲେ। ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ନିଜ ନିଜ ହାତରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସ୍ଳୋଗନ ଲେଖାଥିବା ପୋଷ୍ଟର ଧରିଥିଲେ। ଜଣଙ୍କ ହାଥରେ ଥିଲା, ‘ହସନ୍ତୁ , ଆପଣ କୋରବାକୁ ବରବାଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି।’ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକ ଧରିଥିବା ପୋଷ୍ଟରରେ ଲେଖାଥିଲା, ’୧୦ ରୁପଏ କା ମୁର୍ଗା ଖାଓଗେ ତୋ ଏସେ ହି ମୁର୍ଗା ବନ ଜାଓଗେ।’

କହିରଖୁଛୁ, କୋରବାରେ ରାସ୍ତାର ହାଲତ ବହୁତ ଖରାପ। ମରାମତି ନାଁରେ ପ୍ରଶାସନ କେବଳ ମୋରମରେ ଖାଲ ଖମା ପୋତି ଚୁପ ବସିପଡ଼ୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ପୁଣି କିଛି ଦିନ ଗଲେ ଅବସ୍ଥା ଯାହା ଥିଲା ସେୟା ହିଁ ହୋଇଯାଉଛି ।

   Related Posts