Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଜ୍ୱର ପାଇଁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଦର୍ଶାଇଲେ ଗର୍ଭବତୀ : କ୍ଲିନିକ ବନ୍ଦ କରି ଡାକ୍ତର ଫେରାର

7/07/2019 at 12:38 PM

ଭିଣ୍ଡ ୭/୭ : ବାରମ୍ବାର ଜ୍ୱର ହେଉଥିବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଏକ ପାଥୋଲୋଜି ସେଣ୍ଟରକୁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ କାଳେ ମ୍ୟାଲେରିଆ କିମ୍ବା ଟାଇଫଏଡ ଜ୍ୱର ହୋଇଥିବା ଆଶଙ୍କାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ସେ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରି ଘରକୁ ଫେରିଗଲେ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରିପୋର୍ଟ ନେବା ପାଇଁ ଆସିଲେ । ରିପୋର୍ଟରେ ଯାହା ଲେଖାଥିଲା ତାକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଚକ୍କର ହୋଇଗଲା । ରିପୋର୍ଟରେ ଯୁବକ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଲେଖାଯାଇଥିଲା ।

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଭିଣ୍ଡ ଅଂଚଳର । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଭିଣ୍ଡ ଜିଲ୍ଲାର ଶ୍ୟାମ ପାଥୋଲୋଜି ସେଣ୍ଟରକୁ ସୁରେଶ ନାମକ ଯୁବକ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଜ୍ୱର ପାଇଁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଇଥିବା ସୁରେଶଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା । ରିପୋର୍ଟ ଦେଖି ସୁରେଶ ଡରି ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁରେଶ ରିପୋର୍ଟ ନେଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ । 

ରିପୋର୍ଟ ଦେଖି ଡାକ୍ତର ସୁରେଶଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଡରିବା କିଛି ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ସେ ଅନ୍ୟ କେଉଁ ପାଥୋଲୋଜିରେ ଯାଇ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତୁ ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ଡାକ୍ତର ବର୍ମା ନିଜ କ୍ଲିନିକ ବନ୍ଦ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଭୁଲ ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସେହି ପାଥୋଲୋଜିରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ୟାମ ପାଥୋଲୋଜି ଛଡା ଜୀବନ ରକ୍ଷକ ପାଥୋଲୋଜି ଏବଂ ବିଆରଏମ ପାଥୋଲୋଜିକୁ ସିଲ କରିଦେଲେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଏହିସବୁ ପାଥୋଲୋଜି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ହୋଇନଥିଲା । ଏହିସବୁ ପାଥୋଲୋଜି ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲୁଥିଲା । ଭୁଲ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ।

   Related Posts