Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ରାତିରୁ ଆସନ୍ତା ସୋମବାର ଯାଏଁ ରାଜଧାନୀରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ‘ଡୋମିନସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ଉପରେ ସାଇବର୍ ଆଟାକ୍, ବିପଦରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଡାଟା
  • ||
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସାନି ବିଜ୍ଞପ୍ତି, ମେ ୧୩ରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ରକ୍ତ ମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ୨ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • କରୋନା ଭୟରେ କଠୋର ହେଲା ହଂକଂ: ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ୩ ମେ ଯାଏଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନଳକୂପ ଅଛି ହେଲେ ପାଣି ବାହାରୁନି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ସରପଞ୍ଚ, ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବ୍ଲକ୍ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଲଡୁଗାଁରେ ବଢିଲା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଆଉ ୪ଦିନ ରହିବ ବଳବତ୍ତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୪୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ: ପରଲୋକରେ ଜେଡିୟୁ ବିଧାୟକ ମେଓ୍ୱାଲାଲ ଚୌଧୁରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ନୂଆ SOP ଲାଗୁ, ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||

ଜ୍ୱର ପାଇଁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଦର୍ଶାଇଲେ ଗର୍ଭବତୀ : କ୍ଲିନିକ ବନ୍ଦ କରି ଡାକ୍ତର ଫେରାର

7/07/2019 at 12:38 PM

ଭିଣ୍ଡ ୭/୭ : ବାରମ୍ବାର ଜ୍ୱର ହେଉଥିବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଏକ ପାଥୋଲୋଜି ସେଣ୍ଟରକୁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ କାଳେ ମ୍ୟାଲେରିଆ କିମ୍ବା ଟାଇଫଏଡ ଜ୍ୱର ହୋଇଥିବା ଆଶଙ୍କାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ସେ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରି ଘରକୁ ଫେରିଗଲେ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରିପୋର୍ଟ ନେବା ପାଇଁ ଆସିଲେ । ରିପୋର୍ଟରେ ଯାହା ଲେଖାଥିଲା ତାକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଚକ୍କର ହୋଇଗଲା । ରିପୋର୍ଟରେ ଯୁବକ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଲେଖାଯାଇଥିଲା ।

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଭିଣ୍ଡ ଅଂଚଳର । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଭିଣ୍ଡ ଜିଲ୍ଲାର ଶ୍ୟାମ ପାଥୋଲୋଜି ସେଣ୍ଟରକୁ ସୁରେଶ ନାମକ ଯୁବକ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଜ୍ୱର ପାଇଁ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଇଥିବା ସୁରେଶଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା । ରିପୋର୍ଟ ଦେଖି ସୁରେଶ ଡରି ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁରେଶ ରିପୋର୍ଟ ନେଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ । 

ରିପୋର୍ଟ ଦେଖି ଡାକ୍ତର ସୁରେଶଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଡରିବା କିଛି ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ସେ ଅନ୍ୟ କେଉଁ ପାଥୋଲୋଜିରେ ଯାଇ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତୁ ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ଡାକ୍ତର ବର୍ମା ନିଜ କ୍ଲିନିକ ବନ୍ଦ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଭୁଲ ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସେହି ପାଥୋଲୋଜିରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ୟାମ ପାଥୋଲୋଜି ଛଡା ଜୀବନ ରକ୍ଷକ ପାଥୋଲୋଜି ଏବଂ ବିଆରଏମ ପାଥୋଲୋଜିକୁ ସିଲ କରିଦେଲେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଏହିସବୁ ପାଥୋଲୋଜି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ହୋଇନଥିଲା । ଏହିସବୁ ପାଥୋଲୋଜି ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲୁଥିଲା । ଭୁଲ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ।

   Related Posts