Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICSE ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡର ୨ ବିଜେଡି ନେତା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||

ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ବେଳେ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ ଯୁବକ, ୩୦୦ ଥର ଉଠବସ୍‌ କରାଇଲା ପୋଲିସ, ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଚାଲିଗଲା ପ୍ରାଣ

6/04/2021 at 9:35 PM

ମାନିଲା ୬/୪:  କରୋନା ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିବାରୁ  ପୋଲିସ ବାବୁ ଦେଲେ ଦଣ୍ଡ। ଦଣ୍ଡ ଏମିତି ହେଲା ଯେ, ଅମାନିଆଙ୍କୁ ଭାରୀ ପଡ଼ିଗଲା। ୧୦୦ ଥର ଉଠ୍‌ବସ୍‌ ହେବା ପରେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ  ହସିବାରୁ ଖାକି ବାବୁଙ୍କ ରାଗ ପଞ୍ଚମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଦଣ୍ଡକୁ ତିନି ଗୁଣା କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଲେ ବଡ଼ ବାବୁ। ୩୦୦ ଥର ଉଠବସ୍‌ କରିବା ପରେ  ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଛାଡ଼ିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଯୁବକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା। କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଗଲା। ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣାଟି ଫିଲିପାଇନ୍ସରେ ଘଟିଛି।

 ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ସେଠାରେ କଟକଣା ଲଗାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଘରେ ପାଣି ଶେଷ ହୋଇଯିବାରୁ ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ଡ୍ୟାରେନ୍‌ ନାରେଡୋନ୍ଦୋ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବାହାରିଥିଲେ। ଠିକ୍‌ ଏହି ସମୟରେ ପୋଲିସର ନଜରରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ଡ୍ୟାରେନ୍‌। ଦଣ୍ଡ ସୁରୂପ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଉଠବସ୍‌ ହେବାକୁ କହିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ଡ୍ୟାରେନ୍‌ଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଯାଇଛି। ଏ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ଏପ୍ରିଲ ପହିଲାର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଡେଲିମେଲ୍‌ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁସାରେ ଡ୍ୟାରେନ୍‌ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ପୋଲିସର ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଅମାନିଆଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଦଣ୍ଡ ଦେଉଛି ସତ କିନ୍ତୁ ମଣିଷ ପଣିଆ ଭୁଲିଯାଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟୁାନାଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

   Related Posts