Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ହାଜତରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ୨ ତାରିଖରୁ ଗିରଫ ଜୟ ଲାକ୍ରାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ନକରି ୫ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥାନା ହାଜତରେ କାହିଁକି ରଖିଥିଲା ପୋଲିସ ?

6/12/2018 at 7:30 PM

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ୬|୧୨: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ହାଜତରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ଏନଏଚଆରସି ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ସହ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ଏସପିଙ୍କ ଠାରୁ ଏଭଳି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଇବା ପରେ ଶାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ । କ’ଣ ରହିଛି ପୂରା ଘଟଣା ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା ।

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ବାରଣ୍ଡାରେ  ରଖାଯାଇଥିବା ଏହି ମୃତଦେହଟି ହେଉଛି ସ୍ଥାନୀୟ ରାଇକା କନ୍ଥାର ଗାଁର ଜୟ ଲାକ୍ରାଙ୍କର । ଯିଏ ଏସବିଆଇ ସହାୟତା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଲୋକଙ୍କ ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲା କରିଥିଲା । ଗଲାକାଲି ତାଙ୍କର ଥାନା ହାଜତରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥାନାରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ପୋଲିସ କହୁଛି । ହେଲେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଥାନାବାବୁ ଜୟଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ।

ଘଟଣା ପ୍ରଘଟ ହେବା ପରେ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁରରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ୨୦ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଥାନା ବାବୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆକ୍ସନ ନହେବା ଯାଏ ଶବବ୍ୟବଛେଦ କରାଇନଦେବାକୁ ଅଡ଼ି ବସିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ଶେଷରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଏସପିଙ୍କ ସହ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାର  ଏନଏଚଆରସି ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ତଦନ୍ତ ସହ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ଶାନ୍ତ ପଡ଼ିଥିଲା ପରିସ୍ଥିତି ।

ଗଲା ୨ ତାରିଖରୁ ପୋଲିସ ଜୟ ଲାକ୍ରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ୫ ତାରିଖରେ ଥାନା ହାଜତରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୨୪ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିବାର ନିୟମ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ ୪ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥାନାରେ ରଖିଥିଲା ତାହା ଏବେ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ଠିଆ କରିଛି ।

   Related Posts