Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

covid-19 ଦୁର୍ଗତଙ୍କ ଲାଗି ଦେବଦୂତ ପାଲଟିଛନ୍ତି ଏହି ଯୁବକଂଗ୍ରେସ ନେତା, ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ଲାଗି ପାଲଟିଛନ୍ତି ହିରୋ

18/05/2020 at 4:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କଂଗ୍ରେସ ଶୀର୍ଷ ନେତାଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କର୍ମୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ ଏବେ ଗୋଟିଏ ନାଁ ଶ୍ରୀନିବାସ। କେବଳ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ କାହିଁକି ଦେଶର ଯେ କୌଣସି ପ୍ରାନ୍ତରେ ଫଶି ରହିଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଲାଗି ଶ୍ରୀନିବାସ ଦେବଦୂତ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଦେଶରେ ଚତୁର୍ଥପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କିଛି ନିୟମ କୋହଳ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ଲକଡାଉନରେ ମଧ୍ୟ ସରକାର କିଛି ନିୟମ କୋହଳ କରି ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ଫଶି ରହିଥିବା ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ରାଜ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। ହେଲେ ପରିଚାଳନାଗତ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଲୋକେ ହତାସ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଏଠାରେ ଶ୍ରୀନିବାସ ହିଁ ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତା ଲାଗି ତାଙ୍କ ଯୁବ ଦଳ ସହ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶ୍ରୀନିବାସ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଧ୍ୟ ହିରୋ ପାଲଟିଯାଇଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀନିବାସ କିଏ ?
ୟୁଥ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ହେଉଛନ୍ତି ବି.ଭି. ଶ୍ରୀନିବାସ। ସଙ୍ଗଠନ ଦାୟିତ୍ୱ କାନ୍ଧରେ ପଡିବା ଦିନଠାରୁ ଦଳର ଯୁବ ଶାଖାକୁ ସାରା ଦେଶରେ ଏକଜୁଟ୍ କରିବାରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କରୋନା ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ତାଙ୍କୁ ଦଳର ଶୀର୍ଷ ନେତାଙ୍କଠାରୁ ତଳସ୍ତରର କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପରିଚିତ କରାଇଛି। ଅନ୍ୟ ସଭାପତିଙ୍କ ଭଳି ଶ୍ରୀନିବାସ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ କେବଳ ଚିଠିଟିଏରେ ନିଜର କାମକୁ ସୀମିତ ରଖିନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବେ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କୋଭିଡ ସହାୟତା କେନ୍ଦ୍ରରେ ରୂପାନ୍ତରିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ଦୈନିକ ୨ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଲାଗି ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି। ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟକୁ କର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସହରରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ସମେତ ଅସୁବିଧାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଉଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ କାମ କେବଳ ଏତିକିରେ ସୀମିତ ନାହିଁ। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଟେଲରଙ୍କୁ ରଖି ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ମାସ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ସହ ସଂକ୍ରମଣରୁ ନେତା, କର୍ମୀ ଓ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଲାଗି ବିତରଣ ବି କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଲକଡାଉନ ସରିବା ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହଜାର ହଜାର ପ୍ରବାସୀ ଏକତ୍ର ହେବା ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୋଲିସ ଲାଗି ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ଶ୍ରୀନିବାସ ଓ ତାଙ୍କ ସାଥୀ କର୍ମୀମାନେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପାଣି, ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଆଦି ପହଞ୍ଚାଇ ଯଥାସମ୍ଭବ ସହାୟତା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଥମ ଲକଡାଉନ ପରେ ଲୋକେ ଯାନବାହନ ସୁବିଧା ନ ପାଇ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଚାଲି ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ଶ୍ରୀନିବାସ ସାରା ଦେଶରେ ଥିବା ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବା ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସ୍ତାଘାଟରେ ସହାୟତା ଲାଗି ଯଥାସମ୍ଭବ ପ୍ରୟାଶ ନିମନ୍ତେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ଯାହାର ସୁଫଳ ମଧ୍ୟ ଲକଡାଉନ କାଳରେ ସାରା ଦେଶରେ ଦେଖାଯାଇଛି। ଶ୍ରୀନିବାସଙ୍କ ନିବେଦନର ପ୍ରଭାବ ରାଜ୍ୟ ଯୁବକଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ପଡିଥିବା ବେଳେ ଲୋକଙ୍କୁ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ଭରପୁର ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏତେ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ଶ୍ରୀନିବାସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାର୍ଟିରୁ ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ସହଯୋଗ କାମନା କରିନାହାନ୍ତି। ସାଥୀ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା, କର୍ମୀ ଓ ନେତାଙ୍କଠାରୁ ଦାନ ଓ ଅନ୍ୟ ସୂତ୍ରରୁ ସହଯୋଗ ଆଣି ଲୋକଙ୍କୁ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ସହାୟତା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଯୁବକ କଂଗ୍ରେସର ସହଯୋଗ କେବଳ ରାସ୍ତାଘାଟ ଓ ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୀମିତ ନାହିଁ। ହସ୍ପିଟାଲ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମଚାରୀ, ଡାକ୍ତର ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀନିବାସ ସମ୍ପ୍ରସାରିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଲାଗି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ମାସ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଯୁବକଂଗ୍ରେସ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛି।

   Related Posts