Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ପାଇଁ ୧୫ଶହ, ଜଏନ୍ ପୂର୍ବରୁ ୩୦ହଜାର : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ

30/11/2020 at 3:54 PM

ନୂଆପଡା ୩୦।୧୧: ଚାକିରୀ ଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଠକ ଯୁବକ । ମେଡିକାଲର ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀ ପାଇଁ ଡିମାଣ୍ଡ କରୁଥିଲା ଟଙ୍କା । ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ପାଇଁ ନେଉଥିଲା ୧୫ ଶହ ଟଙ୍କା । ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ଖଡିଆଳ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳି ଠକେଇ ଘଟଣା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କରୋନା କାଳରେ ପ୍ରବାସୀ ବେକାରୀ ଯୁବକ-ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ରୋଜଗାର ନିହାତି ଜରୁରୀ ହୋଇ ପଡିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲାଗିଥିଲା ପୋଷ୍ଟର । ଯେଉଁଥିରେ ୱାର୍ଡ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ, ଏଏନଏମ୍, ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟର, ସିକ୍ୟୁରିଟିଗାର୍ଡ ଭଳି ପଦବୀ ପାଇଁ ୯ ହଜାରରୁ ୧୨ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥିଲା ଦରମା । ବିଜ୍ଞାପନ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରରେ ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଥିବା ବେଳେ ଯୋଗାଯୋଗ କଲେ ପ୍ରଥମେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ବାବଦକୁ ୧୫ଶହ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବା ପାଇଁ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ କହୁଥିଲା । ଚାକିରୀ ଆଶାରେ ଅନେକ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଆବେଦନ କରିବା ସହ ୧୫ଶହ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଠକିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଖଡିଆଳ ଅଞ୍ଚଳ ରାନିମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ପାଖକୁ ନକଲି ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର ଓ ଆଇଡି କାର୍ଡ ପଠାଇ କାମରେ ଯୋଗ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ୩୦ହଜାର ଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଥିଲା । ଯାହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଠକ ଜଣକ ମାରି ଦେବାର ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲା । ଫଳରେ ଯୁବକ ଜଣକ ଖଡିଆଳ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ନୂଆପଡା ଏସପି ରାହୁଲ ଜୈନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କରି ଠକକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲେ । ଶେଷରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୁନାଗଡ ଥାନା ଚିଚେଇଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ମେହେର ଓରଫ କାଳିଆ ନାମକ ଠକକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲଣ କରାଯାଇଛି । ତାଠାରୁ ୧୨ ହଜାର ୪ ଶହ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଜ୍ଞାପନ ସହ ୩ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ କରା ଯାଇଛି । ଏ ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଖଡିଆଳ ଏସଡିପିଓ ବିରଞ୍ଚି ନାରାୟଣ ଦେହୁରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts