Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଆଦର୍ଶ ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ: ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ଅଫିସ୍ ଯାଉଛନ୍ତି ସୌମ୍ୟା, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ହେଉଛି ପ୍ରଶଂସା

13/10/2020 at 1:13 PM

ଗାଜିଆବାଦ ୧୩/୧୦ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଗାଜିଆବାଦ ଜିଲ୍ଲା ମୋଦିନଗର ଏସଡ଼ିଏମ ପଦବୀରେ ନିୟୋଜିତ ମହିଳା ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ମହିଳା ଆଇଏଏସଙ୍କ ନାଁ ସୌମ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ। କରୋନା କାଳରେ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେବାପରେ ମାସେ ବି ଆରାମ ନ କରି ଜନତାଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ ଡ୍ୟୁଟି ଯଏନ କରିଥିଲେ। ଶିଶୁ ଜନ୍ମର ଏତେ କମ ସମୟରେ ପୁଣି ଡ୍ୟୁଟି ଯଏନ କରିଥିବା ସୌମ୍ୟାଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଭିଡିଓରେ ସେ ନିଜ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଅଫିସ ଯାଇଥିବା ଏବଂ ଅଫିସରେ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କୋଭିଡ-୧୯ ସମୟରେ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ ବୁଝି ସୌମ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ ଡିଏମଙ୍କ ଆଦେଶ ଅନୁସାରେ ପ୍ରସବର ୨୨ ଦିନ ପରେ ଅଫିସ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସୌମ୍ୟାଙ୍କ ଏହି କାମକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ତାଙ୍କର ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା ହେଉଛି। ମୋଦିନଗର ତହସିଲ ଏସଡ଼ିଏମ ସୌମ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ ନିଜ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ଜନସେବା କରୁଛନ୍ତି। ଲୋକେ ଏହାକୁ ଆଦର୍ଶ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। 

ପ୍ରୟଗରାଜର ସୌମ୍ୟା ପାଣ୍ଡେଙ୍କର ଗାଜିଆବାଦରେ ପ୍ରଥମ ନିଯୁକ୍ତି। ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେବାର ମାତ୍ର ୨୨ ଦିନର ଅବକାଶ ପରେ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶାନୁସାରେ ସେ ପୁଣି ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି। ନିଜ ଶିଶୁକୁ କୋଳରେ ଧରି ଅଫିସରେ କାମ କରୁଥିବା ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ସୌମ୍ୟା ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା ସେ କହିଥିଲେ ମହିଳାମାନେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଏହିଭଳି କାମ କରି ଆସୁଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଅନେକ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ନିଜ ପରିବାର ସହ ଶାସକିୟ ସେବା କାମ କରୁଛନ୍ତି | ନିଜ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି କାମ କରିବାରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସହଯୋଗ କରିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଗାଜିଆବାଦ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ସୌମ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ମହାମାରୀର ବିସ୍ତାର ରୋକିବାକୁ ମିଶନ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରହିବା ଜରୁରୀ।

କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କାମ ଓ ଘର କାମ ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ରଖିଥିବା ସୌମ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିନକୁ ଅନେକଥର ତାଙ୍କୁ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ଯିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଏହାପରେସେ ଯେତେବେଳେ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି ପ୍ରଥମେ ନିଜକୁ ପରେ ଫାଇଲଗୁଡିକୁ ସାନିଟାଇଜ କରନ୍ତି। ଯେପରି ପରିବାର ଲୋକ ଓ ନବଜାତ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ। ନିଜ ଶିଶୁ, ପରିବାର ସହ ତହସିଲ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବା ତାଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରୟଗରାଜର ସୌମ୍ୟା ପାଣ୍ଡେଙ୍କର ଗାଜିଆବାଦରେ ପ୍ରଥମ ନିଯୁକ୍ତି। ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେବାର ମାତ୍ର ୨୨ ଦିନର ଅବକାଶ ପରେ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶାନୁସାରେ ସେ ପୁଣି ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି। ନିଜ ଶିଶୁକୁ କୋଳରେ ଧରି ଅଫିସରେ କାମ କରୁଥିବା ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ସୌମ୍ୟା ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା ସେ କହିଥିଲେ ମହିଳାମାନେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଏହିଭଳି କାମ କରି ଆସୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଅନେକ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ନିଜ ପରିବାର ସହ ଶାସକିୟ ସେବା କାମ କରୁଛନ୍ତି। ନିଜ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି କାମ କରିବାରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସହଯୋଗ କରିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଗାଜିଆବାଦ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସୌମ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ମହାମାରୀର ବିସ୍ତାର ରୋକିବାକୁ ମିଶନ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରହିବା ଜରୁରୀ।

କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କାମ ଓ ଘର କାମ ମଧ୍ୟରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ରଖିଥିବା ସୌମ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିନକୁ ଅନେକଥର ତାଙ୍କୁ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ଯିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଏହାପରେସେ ଯେତେବେଳେ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି ପ୍ରଥମେ ନିଜକୁ ପରେ ଫାଇଲଗୁଡିକୁ ସାନିଟାଇଜ କରନ୍ତି। ଯେପରି ପରିବାର ଲୋକ ଓ ନବଜାତ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ। ନିଜ ଶିଶୁ, ପରିବାର ସହ ତହସିଲ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବା ତାଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts