Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ କମ୍ ବୟସରେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ : ମାତ୍ର ୫ବର୍ଷ ବୟସର ନାବାଳିକା ହେଲେ ମା’, ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନ ପାଇଁ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ

31/08/2019 at 1:22 PM

ଟିକ୍ରାପୋ ୩୧।୮: ଦୁନିଆରେ ଏଭଳି ଅବିଶ୍ବସୀୟ ଘଟଣା ମାନ ଘଟିଥାଏ ଯାହାକୁ ସାଧାରଣ ମଣିଷ ପକ୍ଷରେ ବିଶ୍ବାସ କରିବା ଅସମ୍ଭବ ହୋଇଥାଏ । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ପେରୁରେ ଘଟିଥିଲା । ଯାହା ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିଲା । ଯାହାକୁ ଆଜି ବି ଚିକିତ୍ସା ବିଜ୍ଞାନୀ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ସବୁଠୁ କମ୍ ବୟସ ତଥା ପରିପକ୍ବ ବୟସ ପୂର୍ବରୁ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଜଣେ ଶିଶୁ । ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ କମ୍ ବୟସରେ ସେ ମା’ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପେରୁର ଟିକ୍ରାପୋ ଅଞ୍ଚଳର ଲିନା ମଦିନା । ସେ ମାତ୍ର ୫ବର୍ଷ ବୟସରେ ମା’ ହୋଇଥିଲେ । ଲିନା ମାତ୍ର ୫ବର୍ଷ ବୟସରେ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଜଗତରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।

ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ, ଝିଅମାନଙ୍କର ଯୌବନାବସ୍ଥା ୮ରୁ ୧୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ । ମାତ୍ର ଲିନାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହା ୫ବର୍ଷ ବୟସରେ ହିଁ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ତ ଲିନା ଜାଣିନଥିଲେ ଯେ, ସେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପେଟ ଧିରେ ଧିରେ ଫୁଲିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମା ଓ ବାପା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ପେଟରେ ଟ୍ୟୁମର ହୋଇଛି ବୋଲି । ତାପରେ ଲିନାଙ୍କ ବାପା ମା ତାଙ୍କୁ ନେଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଡାକ୍ତର ଲିନାଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଲିନା ୭ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି । ଏହାଶୁଣି ତାଙ୍କ ମା ଓ ବାପାଙ୍କ ପାଦ ତଳୁ ଯେମିତି ମାଟି ଖସିଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ମା ଲିନାଙ୍କ ସାଥ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଲିନା ମାତ୍ର ୫ବର୍ଷ ବୟସରେ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ଲିନା ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ସବୁଠୁ କମ୍ ବୟସର ମା ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହା ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଏକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ।

ଲିନାଙ୍କର ସନ୍ତାନର ବାପା କିଏ ସେକଥା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡିନଥିଲା । ବାପା ଲିନାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସନ୍ଦେହରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ମାତ୍ର ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସନ୍ତାନର ବାପା ଭାବେ ସେ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିଲା ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଛାଡିଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts