Saturday, August 24, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଏହି ଉପାୟରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ଏଟିଏମରୁ ପାଇବେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ; ଜାଣନ୍ତୁ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କ ଏଟିଏମ ଥାଏ | ଏଟିଏମ ସାହାଯ୍ୟରେ ଜଣେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଟଙ୍କା କାଢ଼ିବା ସୁବିଧା ରହିଛି | ଟଙ୍କା କାରବାରକୁ ଏଟିଏମ ବହୁତ ସରଳ କରିଦେଇଛି | ତେବେ କଥାରେ ଅଛି ଯେଉଁଥିରୁ ମଣିଷକୁ ଅଧିକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ସେଥିରୁ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଥାଏ | ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ସବୁ କାମ ନେଟୱାର୍କ ଜରିଆରେ ହୋଇଥାଏ | ନେଟୱାର୍କରେ ବେଳେବେଳେ କଣ ଅସୁବିଧା ଥିଲେ ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ବାହାରିନଥାଏ | ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତ ହେବା ଦରକାର ନାହିଁ | ଏହି ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଙ୍କ ଆପଣଙ୍କୁ ଫେରସ୍ତ କରିଦେଇଥାଏ | ଯଦି ଠିକ ସମୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରେ ତାହେଲେ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ |


ପେମେଂଟ ଏବଂ ସେଟେଲମେଣ୍ଟ ଆକ୍ଟ ୨୦୦୭ ଅନୁସାରେ, ଆରବିଆଇ ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏହି ଜୋରିମାନା ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କେବେ ଏମିତି କିଛି ଘଟଣା ଘଟେ ତାହେଲେ କିଛି ସରଳ ଉପାୟ ରହିଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ନିଜ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇପାରିବେ |


୧. ୩୦ ଦିନ ଭିତରେ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ ଅଥବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କେନ୍ଦ୍ର ନମ୍ବରକୁ ଫୋନ କରି ଜଣାଇବେ |
୨. ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ରର ଏକ ଜେରକ୍ସ କପିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଷ୍ଟାମ୍ପ ନେଇ ଆସିବେ |
୩. ଆରବିଆଇ ନିୟମ ଅନୁସାରେ, ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଟଙ୍କା ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହେବା ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ |
୪. ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ନ ଆସିଲେ ୫ ନମ୍ବର ଅନେକଶ୍ଚର ଫର୍ମ ଫିଲଅପ କରିବେ | ଏହାଫଳରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ବିଳମ୍ବ ହିସାବରେ ପ୍ରତିଦିନ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଜୋରିମାନା ଟଙ୍କା ଆସିବ |


ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ନୂତନ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳର ଉପଯୋଗ କରି ଦିନକୁ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ନୂଆ ନୂଆ କୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି ସେଥିରେ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅନେକ ସୁଧୁରି ଯାଇଛି | ଆଜି ଆମେ ନିଜ ମୋବାଇଲ, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ଘରେ ବସି ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଟଙ୍କା ପଠାଇ ପାରୁଛୁ | ଲୋକେ ଯେଉଁଠି ବି ଥାଆନ୍ତୁ ଯେତେ ଦୂରରେ ବି ଥାଆନ୍ତୁ ସହଜରେ ଗୋଟିଏ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ପଠାଇ ପାରୁଛୁ | ତେବେ ସାଇବର କ୍ରାଇମ ଜରିଆରେ କିମ୍ବା ହ୍ୟାକିଙ୍ଗ ଜରିଆରେ ଅନେକ ଆକାଉଣ୍ଟ ହ୍ୟାକିଂ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି |

659 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର