Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁରୁଷ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ, ଶରୀର ଲୁହାପରି ହୋଇଯିବ ଟାଣ

9/01/2019 at 9:12 PM

ଶାରୀରିକ ସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଵା ଜରୁରୀ । ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ୁଥିବା ଭିଟାମିନ ଖାଦ୍ୟପଦାର୍ଥରୁ ହିଁ ମିଳିଥାଏ । ଆପଣ ଶରୀରକୁ ଲୁହାପରି ଟାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ଜମା ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଖାଆନ୍ତୁ ଏହି ଖାଦ୍ୟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଶରୀର କେମିତି ହୋଇଯାଉଛି ଟାଣ ।

ସକାଳୁ ଖାଲିପେଟରେ ବେଶୀ ସମୟ ରୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବ୍ରସକରି ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଗଜାବୁଟ । ଦେଖିବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବା ସହ ଆଳସ୍ୟତା  ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିପାରିବ ।

ଏହା ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବାସହ ଡ଼ାଇବେଟିସ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଫାଇଦା ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ । ଖାଲିପେଟରେ ବୁଟ ଖାଇଲେ ରଂକ୍ତ ସଂଚାଳନ ଠିକ ରହିବା ସହ କୋଲେଷ୍ଟରେଲ ମଧ୍ୟ ଠିକ ରହିଥାଏ ।

ଖାଲିପେଟରେ ଗଜାବୁଟ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆଇରନ ଶରୀରକୁ ଠିକ ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ । ଏହାକୁ ଗୁଡ଼ ସହ ମିଶାଇ ଖାଇଲେ ଆହୁରି ଅଧିକ ଉପକାର ମିଳିଥାଏ ।

 

ରାତିରେ ଚିନାମାଟି ପାତ୍ରରେ ବୁଟକୁ ଭିଜାଇ ରଖନ୍ତୁ । ସକାଳେ ଛାଣି ଏହାକୁ ଖାଇସାରିବା ପରେ କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତୁ  । ଶରୀରରୁ ଦୁର୍ବଳତା ହଟିବାସହ ମଜବୁତ କରିଥାଏ ।

ଯଦି ବଜାରଘାଟରେ ପୋଡ଼ାତେଲର ଟିଫିନ ଖାଉଛନ୍ତି , ବଂର ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଏହି ଖାଦ୍ୟ । ଦେଖିବେ ମାସକ ପରେ ଆପଣ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବାସହ ଲୁହାପରି ହୋଇଯିବେ ଟାଣ ।

   Related Posts