Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୩ ବର୍ଷରେ ପୂରା ହେବ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ
  • ||
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||

ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜା ଅତିକ୍ରମ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ ବିନା ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ୍ କାର, ୧ କି.ମି. ଦୂରରୁ ଅଟକାଇବ NHAI

25/12/2020 at 11:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୧୨: ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ହାଇଓ୍ଵେରେ କାରରେ ଯଦି ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ତା ପୂର୍ବରୁ ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ୍ ଅବଶ୍ୟ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରୁ ରାତି ୧୨ଟା ପରେ ସମସ୍ତ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାରେ କ୍ୟାସ୍ ନେବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ନ୍ୟାସନାଲ ହାଇଓ୍ଵେ ଅଥରିଟି ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ(NHAI) ଆଗ୍ରା ଆଖାପାଖ ସମସ୍ତ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାରେ ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ନେବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ସରକାର ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ କ୍ୟାସ୍ ନେବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିନା ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ୍‌ ଥିବା ଗାଡିକୁ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାରେ ନଗଦ ଦେବାକୁ  ପଡୁଛି। ମାତ୍ର ଏବେ ଏମିତି ହେବ ନାହିଁ।  ଏନଏଚଆଇ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରବନ୍ଧକ  ଅରୁଣ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ବିନା ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ୍ ଥିବା କାର ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାରେ ଅତିକ୍ରମ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜାର ଏକ କିଲୋମିଟର ପୂର୍ବରୁ ବିନା ଫ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ୍ ଗାଡିକୁ ଅଟକାଇ ଦିଆଯିବ। ସେମାନଙ୍କୁ ଟୋଲ୍ ପ୍ରବନ୍ଧନ ଦ୍ଵାରା ତିଆରି ଷ୍ଟଲ୍‌ରେ ଦୁଇ ଗୁଣ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଫ୍ୟାସଟାଗ କିଣିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ ଯାଇ ସେମାନେ ଟୋଲ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିପାରିବେ।

   Related Posts