Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • T20 World Cup: ଇତିହାସ ରଚିଲେ କର୍ଟିସ କାମ୍ପର, ୪ ବଲ୍‌ରେ ନେଲେ ୪ ଓ୍ଵିକେଟ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଆଧାର କାର୍ଡକୁ TOEFL ଏବଂ GRE ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଆଇଡି ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ

30/06/2021 at 4:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୬: ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡକୁ TOEFL ଏବଂ GRE ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗ୍ରହଣୀୟ ପରିଚୟ ରୂପେ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ଏହି ପରୀକ୍ଷା ସଞ୍ଚାଳିତ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥା ETS ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ, ଟିକଟ୍ ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିଶ୍ବ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ଥିତିକୁ ଅତି ନିକଟରୁ ପାଳନ କରିବା ଜାରି ରଖିଛି । କୋଭିଡ୍-୧୯ର ବିସ୍ତାର ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ୍‌କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ ETS ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି।

ବ୍ୟତିକ୍ରମ TOEFL iBT ପରୀକ୍ଷା, TOEFL iBT ହୋମ୍ ଏଡିସନ, TOEFL ଜରୁରୀ ପରୀକ୍ଷା (ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୧ରୁ ଆରମ୍ଭ), GRE ସାଧାରଣ ପରୀକ୍ଷା, ଘରେ GRE ସାଧାରଣ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ GRE ବିଷୟ ପରୀକ୍ଷା (ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧ରୁ ଆରମ୍ଭ) ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ।

 ଛାତ୍ରମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମେଲରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଆଧାର କାର୍ଡର ଏକ ମୂଳ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂସ୍କରଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ, ଯାହା TOEFL ଏବଂ GRE ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ତୃତୀୟ ପକ୍ଷ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରୁ କିମ୍ବା ଘରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଫଟୋଗ୍ରାଫି କିମ୍ବା ମୁଦ୍ରିତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ନାହିଁ, ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଉପକରଣରେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ETSର ଟେଷ୍ଟିଂ ଏଣ୍ଟିଗ୍ରିଟି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରେ ନିକୋସିଆ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତର ଅଧିକାଂଶ ସହରରେ ଲକଡାଉନ୍ ଥିବାରୁ କେତେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଥିବାରୁ ଛାତ୍ରମାନେ ପାସପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ପାସପୋର୍ଟକୁ ନବୀକରଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅଟେ, ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏହି ଆଇଡିକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟକ ହେବ ଯେଉଁମାନେ TOEFL ଏବଂ GRE ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି।

   Related Posts