Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ୧୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବ ଆରଟି ପିସିଆର ଲ୍ୟାବ୍, ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ବଳଦ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ବଜ୍ରାଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ରାଇଦାସଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସବନମ୍‌ ଶିରିନ୍‌ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ , କୋଭିଡ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏମସ୍‌ରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବାପଘର ଲୋକ ଆଣିଲେ ବଧୂ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଶ୍ବଶୁରଘର କହୁଛନ୍ତି ପଡିଗଲେ ବାଥରୁମ୍‌ରେ
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯୭୯୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁର ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା…
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି : ୫ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୮ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୧୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

‘ଲଭ ଜିହାଦ’ର ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ- ନସୁଧୁରିଲେ ରାମ ନାମ ସତ୍ୟର ଯାତ୍ରା ବାହାରିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ

31/10/2020 at 6:07 PM

ଜୌନପୁର ୩୧।୧୦: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ‘ଲଭ ଜିହାଦ’ର ବଢୁଥିବା ମାମଲା ଦେଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଜୌନପୁର ରାଲିରେ ଏମିତି ଅପରାଧରେ ସାମିଲ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଲୋକେ ରାମ ନାମ ସତ୍ୟର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହନ୍ତୁ। ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ବି ସ୍ଥିତିରେ ଛଡା ଯିବ ନାହିଁ।

ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହିଛନ୍ତି ଗତକାଲି ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ ଏକ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ବିବାହ ପାଇଁ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ମାନ୍ୟତା ମିଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି କାରଣରୁ ସରକାର ମଧ୍ୟ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଲଭ ଜିହାଦକୁ କଠୋରତାର ସହ ରୋକିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଆଇନ୍ ଲାଗୁ କରାଯିବ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହିଛନ୍ତି, ଛଦ୍ମ ବେଶରେ ନାମ ଲୁଚାଇ ଯେଉଁ ଲୋକ ଝିଅଙ୍କ ଇଜ୍ଜତ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଉଛି ଯେ, ସେମାନଙ୍କର ରାମ-ନାମ ସତ୍ୟର ଯାତ୍ରା ବାହାରିକୁ ଯାଉଛି। ସେଥିଲାଗି ଆମେ ମିଶନ ଶକ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚଳାଉଛୁ। ମିଶନ ଶକ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଆମେ ସମସ୍ତ ମା-ଭଉଣୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷାର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦେବୁ। ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ମାନର ରକ୍ଷା କରିବୁ। ନ୍ୟାୟାଳୟର ଆଦେଶର ପାଳନ ହେବ ଏବଂ ଝିଅ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସମ୍ମାନ ହେବ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି କେବଳ ବିବାହ ପାଇଁ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବୈଧ୍ୟ ନୁହେଁ। ଅଦାଲତ ବୀପରିତ ଧର୍ମର ବିବାହିତ ଯୋଡିଙ୍କ ଆବେଦନ ଖାରଜ କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଜଣେ ମୁସଲିମ ତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ। ଯୁବତୀ ୨୦୨୦ ଜୁନ ୨୯ରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ସ୍ଵୀକାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ମାସ ପରେ ଜୁଲାଇ ୩୧ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ମାମଲା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ, ବିବାହ ପାଇଁ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts