Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ନିଆଳି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ନାଳକୁ ଖସିପଡିଲା ଟ୍ରକ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍, ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଚାଷୀଙ୍କୁ କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ହରିୟାଣାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ‘କୋଭାକ୍ସିନ୍‌’ର ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅନିଲ ଭିଜ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ୟେଦିୟୁରପାଙ୍କ ସରକାରରେ ରହିବେ ୩ ଜଣ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୧୭ ଜଣ ନୂଆମନ୍ତ୍ରୀ, କାହାକୁ କେଉଁ ଦାୟିତ୍ବ ମିଳିଲା ଜାଣନ୍ତୁ

27/08/2019 at 5:20 PM

କର୍ଣ୍ଣାଟକ୨୭|୮: କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି,ଏସ ୟେଦିୟୁରପାଙ୍କ ସରକାରରେ ତିନିଜଣଙ୍କୁ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯାଇଛି।ଗତ ସୋମବାର ଦିନ ନବ ନିଯୁକ୍ତି ୧୭ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଭାଗ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।  ଅଗଷ୍ଟ ୨୦ ତାରିଖରେ ୧୭ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାରରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗୋବିନ୍ଦ କରଜୋଲ, ଅଶ୍ବଥ ନାରାୟଣ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଓ୍ବାଦି ତିନିଜଣଙ୍କୁ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦାୟିତ୍ବଭାର କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୟେଦିୟୁରପା ଦେଇଛନ୍ତି। ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଓ୍ବାଦୀ ବିଧାନସଭା କିମ୍ବା ବିଧାନ ପରିଷଦ କୌଣସି ସଦନର ସଦସ୍ୟ ନାହାନ୍ତି । ତଥାପି ତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ  କରିବାରୁ ଶାସକ ଦଳର ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତୋଷ ଦେଖାଯାଇଛି।

ପିଡବ୍ଲୁଡି ଓ ସାମାଜିକ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଗୋବିନ୍ଦ କରଜୋଲଙ୍କୁ ମିଳିଛି।ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା, ଆଇଟି ଓ ବିଟି ଏବଂ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ପ୍ରଯୁକ୍ତି  ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଅଶ୍ବଥ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ମିଳିଛି।ପରିବହନ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାଓ୍ବାଦିଙ୍କୁ ମଳିଛି।

ବସବରାଜ ବୋମାଇଙ୍କୁ ଗୃହ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି।ସେହିପରି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗଦୀଶ ସେଟ୍ଟରଙ୍କୁ କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ଶିଳ୍ପ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି।ପୂର୍ବତନ ଦୁଇ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଇଶ୍ବରପା ଏବଂ ଆର ଅଶୋକାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି। ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ ଓ ପଞ୍ଚାୟତରାଜ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଏସ ଇଶ୍ବରପାଙ୍କୁ ମଳିଥିବା ବେଳେ ଆର ଅଶୋକାଙ୍କୁ ରାଜସ୍ବ ବିଭାର ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏସଟି ନେତା ବି ଶ୍ରୀରାମୁଲୁଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି। ସୁରେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ଓ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ବ । ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗମୋହଦ ରେଡ୍ଢୀଙ୍କ ପରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୟେଦୁୟୁରପାଙ୍କ ସରକାରରେ ଏମିତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

   Related Posts