Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଭର୍ଜିନିଟି କଥାକହି ବିବାଦରେ ପ୍ରଫେସର ; ସିଲ ଖୋଲାଯାଇ ନ ଥିବା ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ବୋତଲ ପରି ଝିଅଙ୍କ ଭର୍ଜିନିଟି ବୋଲି କହିଥିଲେ ପ୍ରଫେସର

15/01/2019 at 9:33 PM

କୋଲକାତା ଯାଦବପୁର ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଫେସର କନକ ସରକାର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଝିଅଙ୍କ ଭର୍ଜିନିଟି( ସତୀତ୍ଵ)କୁ ନେଇ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ମେସେଜକୁ ନେଇ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ବିବାଦୀୟ । ସେ ବିଭିନ୍ନ ପୋଷ୍ଟରେ ଭର୍ଜିନିଟିକୁ ନେଇ ରଖିଛନ୍ତି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମତ । ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ଏହିସବୁ ମେସେଜକୁ ଡ଼ିଲିଟ କରିଦେଲେ ବି ବିବାଦ ତାଙ୍କ ପିଛା ଛାଡ଼ିନାହିଁ ।

ସେ ଏହି ପୋଷ୍ଟସବୁ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବସ୍ତୁ ସହିତ ତୁଳନା କରି ଲେଖିଥିବା ଯୋଗୁଁ ବିବାଦୀୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ଝିଅଙ୍କ ଭର୍ଜିନିଟିକୁ ସିଲ ଖୋଲାଯାଇ ନଥିବା ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ବୋତଲ ସହିତ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଅନେକ ପୁଅ ମୂର୍ଖ ଥାଆନ୍ତି, ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଝିଅ ଭର୍ଜିନ ଅଛିକି ନାହିଁ , ଆଦୌ ସଚେତନ ନ ଥାନ୍ତି । ଦୋକାନରୁ କିଣିବା ବେଳେ ଖୋଲାଥିବା ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ କି ବିସ୍କୁଟ ପ୍ୟାକେଟ  କିଏ କଣେ କି କି ବୋଲି ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ।

ସେ ଏହିକଥା ଲେଖି ଡ଼ିଲିଟ୍ କରିଦେଲା ପରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ୟୁଜର ସ୍କିନସଟ୍ ମାରି ରଖିଥିବା ଏହି ମେସେଜକୁ ଆଉଥରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

୯ ଫେବୃଆରୀରେ କରିଥିବା ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି-ଆଜିକାଲି ଝିଅ-ପୁଅମାନେ ଭର୍ଜିନିଟିକୁ ନୈତିକତା ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ଅବିବାହିତ ଜୀବନକୁ ମନୋରଂଜନଧର୍ମୀ କରିଦେଉଛନ୍ତି । ଯଦ୍ଵାରା ଜଣେ ଝିଅ କୌଣସି ପୁଅଦ୍ଵାରା ଠକାମୀରେ ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି । ଯଦି ଜଣେ ପୁଅ ଭର୍ଜିନଥିବା ଝିଅଟିଏ ଚାହୁଁଛି, ତାହେଲେ ଝିଅଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଦରକାର ।

୨୨ ଡ଼ିସେମ୍ବରରେ ସେ ଆଉ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଭର୍ଜିନିଟିକୁ ନେଇ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଜଣେ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ  ଭର୍ଜିନିଟି ହେଉଛି ଗୋଟିଏ ଝିଅର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵ ଓ ସମ୍ପଦ  । ସୁଯୋଗ ଅଭାବରୁ ସତୀ ବୋଲି ଝିଅମାନେ ଭାବିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଭର୍ଜିନିଟି ରଖିବା ଜଣେ ଝିଅର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ  ଓ ଗର୍ବ ବୋଲି ଭାବିବା ଉଚିତ ।  ଜଣେ ଝିଅ ଯଦି ଭର୍ଜିନିଟି ରହେ, ତା ହେଲେ ନିଜ ସ୍ଵାମୀ ପ୍ରତି ତାହା ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଉପହାର ବୋଲି ଭାବିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ସଂପୃକ୍ତ ଅଧ୍ୟାପକ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ଷ୍ଟ୍ରୋଲର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts