Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ମାତ୍ର ଏତିକି ଟଙ୍କାରେ ଲଞ୍ଚ ହେଲା ୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ : ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫିଚର

26/12/2019 at 10:41 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୧୨: ଆପଣ ଯଦି ଏବେ ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କିଣିବା ବିଷୟରେ ଭାବୁଛନ୍ତି ତେବେ ଟିକେ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ। ନିକଟରେ ଚାଇନା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନିର୍ମାତା କମ୍ପାନୀ ରେଡମି ଚାଇନାରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରି ଦେଇଛି। ଏହି ଫୋନଟି ହେଉଛି ରେଡମି କେ୩୦। ଏହାକୁ ନିକଟରେ ଚାଇନା ମାର୍କେଟରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ୧୬୦୦୦ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି। ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ମିଳୁଥିବା ଫିଚର ବିଷୟରେ

ପ୍ରଥମେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଫୋନରେ ଥିବା ଡିସପ୍ଲେ ବିଷୟରେ। ରେଡମି କେ୩୦ର ୬.୬୭ଇଞ୍ଚର ଡିସପ୍ଲେ ୧୨୦ଏଚଜେଡ ରିଫ୍ରେଶ୍ ରେଟ୍ ସହ ଆସିଥାଏ ଯାହାର ଆସପେକ୍ଟ ରେସିଓ ୨୦:୯। ଏହି ଡିଭାଇସରେ ଡ୍ୟୁଆଲ୍ ହୋଲ୍-ପଞ୍ଚ ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ କର୍ଭଡ ଏଜ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଏହା ଫୁଲ୍ ଏଚଡି+ ରେଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ସହ ଆସିଥାଏ। ଡିଭାଇସର ଫ୍ରଣ୍ଟ ଏବଂ ବ୍ୟାକରେ ଗୋରିଲା ଗ୍ଲାସ୍ ୫ ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ୍ ଦିଆଯାଇଛି।

ଯଦି ପ୍ରୋସେର କଥା କହିବା ତେବେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ରେଗୁଲାର ୪ଜି ଭାରିଏଣ୍ଟରେ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ ୭୩୦ଜି ଚିପସେଟ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୧୦ବେସ୍ଡ ଏମଆଇୟୁଆଇ ୧୧ ଇଣ୍ଟରଫେସ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ରେଡମି କେ୩୦ର ୫ଜି ଭାରିଏଣ୍ଟରେ ୭ଏନଏମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ ୭୬୫ଜି ଚିପସେଟ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଯାହା ଓ୍ବାଇଡ ୫ଜି ବ୍ୟାଣ୍ଡସକୁ ସପୋର୍ଟ କରିବ। ଦୁଇଟି ଭାରିଏଣ୍ଟରେ ୪୫୦୦ଏମଏଏଚ୍ ବ୍ୟାଟେରି ଦିଆଯାଇଛି। ୫ଜି ଭାରିଏଣ୍ଟରେ ବ୍ୟାଟେରି ପାଇଁ ୩୦ଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଙ୍ଗ ସିଷ୍ଟମ୍ ସହ ୪ଜି ଭାରିଏଣ୍ଟରେ ୨୭ଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଙ୍ଗ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ସପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି।

   Related Posts