Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ଅସହାୟ ଚୀନ୍ : ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନପିଙ୍ଗ୍ କହିଲେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଅଣାୟତ୍ତ , ୫୬୦ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

6/02/2020 at 10:32 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୨: ଚୀନରେ ମାରାତ୍ମକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଲଗାତାର ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଚୀନ ସରକାର ଦ୍ବାରା ଜାରି ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ୫୬୦ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛି। ଚୀନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସି ଜିନପିଙ୍ଗ୍ ଦେଶରେ ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଚୀନରେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସି ଜିନପିଙ୍ଗ୍ ବୁଧବାର କହିଥିଲେ ଏଠାରେ ସ୍ଥିତି ସଙ୍କଟପୂର୍ଣ୍ଣ। ଭାଇରସକୁ ରୋକିବା ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇବା ପାଇଁ ଆଇନ୍ ଉପରେ ଆଧାରିତ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏବଂ ସାମୂହିକ ଉଦ୍ୟମର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ସେ ଏହି କଥା କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟିର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ କମିଟି ମିଟିଙ୍ଗ୍ ସମୟରେ କହିଥିଲେ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବ୍ୟାପିଥିବା ଚୀନ ସେନା ଡକାଇଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସି ଜିନପିଙ୍ଗ୍ ନିଜ ଆଦେଶରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନର ସେନା,ପିପୁଲ୍ସ ଲିବେରେସନ୍ ଆର୍ମି(ପିଏଲଏ)ଙ୍କୁ ଏବେ ଏହି ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ଦାୟିତ୍ବ ନେବାକୁ ହେବ। ସେନାଙ୍କୁ ଏହା ବୁଝିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ ଏବଂ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରେ ଭରି ରହିଛି। ପିଏଲଏଙ୍କୁ ନିଜ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ଆଦେଶର ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

   Related Posts