Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୋନପୁର ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ମନ୍ତ୍ରୀ, ଗସ୍ତ କରିବେ ପାରାଦୀପ ଓ ତାଲଚେର
  • ||

WTC ଫାଇନାଲରେ କାହିଁକି ହାରିଲା ଭାରତ ? ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର କହିଲେ ପ୍ରକୃତ କାରଣ

26/06/2021 at 11:04 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୬ : ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସର ସବୁଠୁ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଠାରୁ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି ଭାରତ । ତେବେ ଭାରତର ପରାଜୟ ପଛରେ କଣ ରହିଛି ପ୍ରକୃତ କାରଣ ତାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର । ସଚିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇ ଓଭର ମଧ୍ୟରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ତିନି ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କୁ ଆଉଟ ହେବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଥିଲା ।

ଏହା ସହିତ ତେନ୍ଦୁଲକର ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡବ୍ଲୁଟିସି ଫାଇନାଲ ଭଳି ଏକ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳି ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ମଧ୍ୟ ଏହି ବିଜୟ ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସଚିନ କହିଛନ୍ତି, ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ ଜିତିବା ପାଇଁ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ । ଆପଣମାନେ ବହୁ ଭଲ ଖେଳିଥିଲ ।

ସଚିନ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନିଜର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ନିରାଶ । ମୁଁ ଯେପରି ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲି ପ୍ରଥମ ୧୦ ଓଭର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଆଉ ୧୦ଟି ରନରେ ଉଭୟ କୋହଲି ଏବଂ ପୂଜାରାଙ୍କୁ ହରାଇ ବା ପରେ ଦଳ ଉପରେ ବଢିଥିଲା ଚାପ । ଉଭୟ କୋହଲି ଏବଂ ପୂଜାରାଙ୍କୁ ଲମ୍ବା ପେସର କାଇଲ ଜେମିସନ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଯାହାକି ବଡ ଟର୍ଣ୍ଣିଂ ପଏଣ୍ଟ ଥିଲା । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି ନୁହଁନ୍ତି ଯିଏ ଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ।

ଅନେକ ଭେଟେରାନ୍ ଖେଳାଳି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ କଡ଼ା ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି, କିଓ୍ୱି ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଭିନନ୍ଦନ । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବୋଲରମାନେ ଚମତ୍କାର ଥିଲେ । ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ଏବଂ ଟେଲର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କର ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts