Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଆହାତ, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର
  • ||
  • କମୁନି ସଂକ୍ରମଣ : ଆଜି ବି ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ୪୦୯୨ ମୃତ
  • ||
  • ଦନ୍ତାକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ଗୋଡରେ ଲାଗିଛି ଶକ୍ତ ଆଘାତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦,୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଛି ତାତି, ୨ ଦିନ ପରେ ପୁଣି ବଢିବ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରକୋପ
  • ||

ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ ନାଁରେ ମିଛ

1/08/2018 at 8:17 AM

ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଅପମାନ । ସାରା ବିଶ୍ବର କୋଟି କୋଟି ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରେମୀଙ୍କ ଭାବାବେଗ ସହ ଖେଳ । ରଚାଯାଇଛି ସଂଘାତିକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର । ପିଲାଙ୍କୁ ପଢାଯାଉଛି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ବିଷୟରେ ଭୁଲ୍ ତଥ୍ୟ । ଆନ୍ଧ୍ର ଓ ତେଲେଙ୍ଗେନାର ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ବି.ଇଡି ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ବହିରେ ରହିଛି ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ନେଇ ଭ୍ରମାତ୍ମକ ତଥ୍ୟ । ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ପୁରୀ ରଥାଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜକ ହେଉଛି ଇସ୍କନ । ଏଭଳି ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଆନ୍ଧ୍ର ଓ ତେଲେଙ୍ଗେନାର ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ବି.ଇଡି ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଆର୍ଟ ଏଜୁକେସନର ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଷ୍ଟାର ଲାଗି ଜୟାମ୍ ପବ୍ଲିକେସନ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ବହିଲେ ରହିଛି ଏଭଳି ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି । ଯାହାର ଅଥର ହେଉଛନ୍ତି ଜି.ରାଧାକ୍ରିଷ୍ଣା ଓ ଏନ. ସୁବା ରାୟୁଡ଼ୁ । ଏହି ବହିର ୧୫୪ ନମ୍ବର ପୃଷ୍ଠାରେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ଓ ନବକଳେବରକୁ ନେଇ ରହିଛି ଏଭଳି କିଛି ତଥ୍ୟ ଯାହା ଜଗତର ନାଥ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସହ ପୂରା ଓଡ଼ିଆ ଜାତି ଲାଗି ଅପମାନ । ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ପୁରୀ ରଥଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜକ କୁଆଡ଼େ ଇଣ୍ଟରନାସନାଲ ସୋସାଇଟି ଫର୍ କ୍ରିଷ୍ଣା କନସିଅସନେସ୍ ବା ଇସ୍କନ। ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ, ନବଦିନାତ୍ମକ ଯାତ୍ରାରେ କାଳିଆ ସାଆନ୍ତ କୃଷ୍ଣ ରୂପରେ ଭାଇ, ଭଉଣୀଙ୍କୁ ନେଇ ନିଜର ଯୁବ ବସ୍ଥାର ଲୀଳା ଖେଳାର ସ୍ଥାନ ବୃନ୍ଦାବନ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ପାଠକୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ହଜାର ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପଢନ୍ତି ଓ ବିଇଡି କରି ଶିକ୍ଷକତା କରିବା ବେଳେ ପଢିଥିବା ପାଠକୁ ପଢାନ୍ତି ।

   Related Posts