Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ବିଶ୍ବର ଏହି ନିଆରା ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଉଡିଯିବ ହୋସ, ଦେଖନ୍ତୁ ଫଟୋ

17/09/2019 at 5:06 PM

୧- ଏଲିସନୀ ସିଲ୍ୱା: ୨୦ ବର୍ଷିୟ ଏଲିସନୀ ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଲମ୍ବା ଯୁବତୀ। ତାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ହେଉଛି ୬ ଫୁଟ ୯ ଇଂଚ। ତାଙ୍କ ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ହେଉଛି ୫ ଫୁଟ ୪ ଇଂଚ।

୨- ମିସାଓ ଓକାୱା: ଏହି ବୃଦ୍ଧା ମହିଳା ୧୮୯୮ ମସିହାରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚିଥିଲେ ଏହି ମହିଳା। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ୧୧୬ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବଞ୍ଚିବାର ରାଜ ସେ କହିଥିଲେ। ତାହା ହେଉଛି ଖାଇବା ଓ ଶୋଇବା।

୩- ଅନେତା ଫ୍ଲୋର୍କଜିକ: ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ଅନେତା। ପ୍ରଥମେ ସେ ୨୦୦-୨୫୦ କିଲୋ ଓଜନ ଜିମ୍‌ରେ ଉଠାଉଥିଲେ। ଫ୍ରାଇଙ୍ଗ ପାନକୁ ହାତରେ ମୋଡି ଦେଖାଇ ରେକର୍ଡ ବୁକ୍‌ରେ ନିଜ ନାଁ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଇଥିଲେ।  

୪- ଆଶା ମଣ୍ଡେଲା: ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଲମ୍ବା କେଶ ହେଉଛି ଆଶାଙ୍କର। ତାଙ୍କ କେଶର ଲମ୍ବ ହେଉଛି ୧୯ ଫୁଟ୬ ଇଞ୍ଚ। ତାଙ୍କ କେଶର ଓଜନ ପାଖାପାଖି ୧୮ କିଲୋ।

୫- ମିଶେଲ କୋବକେ: ଜର୍ମାନୀର ଏହି ଆକର୍ଷଣୀୟ ମହିଳା ନିଜ ପତଳା ଅଣ୍ଟା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ୩ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ଗୋଟେ କର୍ସେଟ ପିନ୍ଧି ବୁଲିଲେ ଓ ଏବେ ତାଙ୍କ ଅଣ୍ଟା କେବଳ ୧୬ ଇଞ୍ଚ।

୬- ମିକେଲ ଋଫିନେଲ୍ଲୀ: ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ହେଉଛି ୫’୪’ ହେଲେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ହିପ୍ସ ସବୁଠୁ ଚଉଡା। ତାଙ୍କ ଅଣ୍ଟାର ସାଇଜ ହେଉଛି ୪୦ ଇଞ୍ଚ।ମହିଳା ଜଣକ କୌଣସି କାରରେ ଫିଟ୍‌ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ।  

୭- ବାଲେରିଆ ଲୁକ୍ୟାନୋବା: ବାର୍ବି ଡଲ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ଯୁବତୀ ପ୍ରକୃତରେ କଣ୍ଢେଇ ଭଳି ଦେଖାଯାଆନ୍ତି।

୮- ଚୈରିଟି ପିୟର୍ସ: ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ମୋଟା ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ଚୈରିଟି। ୩୮ ବର୍ଷ ବସୟରେ ତାଙ୍କର ଓଜନ ହେଉଛି ୩୫୦ କିଲୋ। ତାଙ୍କର ଜଣେ ୨୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବଏଫ୍ରେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି।

୯- ଜ୍ୟୋତି ଓମୋଗା: ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଛୋଟ ମହିଳା ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ଜ୍ୟୋତି। ତାଙ୍କ ଉଚ୍ଚତା ମାତ୍ର ୨ ଫୁଟ୍‌।

   Related Posts