Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଚ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ : ନିୟମ ବଦଳାଇଲା ଆଇସିସି, ଟପ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଭାରତ

20/11/2020 at 8:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦|୧୧:  ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ୍ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଉପରେ ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଆଇସିସି ପଏଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି । ଆଇସିସି ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଥିବା କ୍ରିକେଟ ସମିତିର ସୁପାରିଶକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।

ଏବେ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ ରାଙ୍କିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଏଣ୍ଟର ପ୍ରତିଶତ ଆଧାରରେ ନିଆଯିବ । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍ ଶୀର୍ଷରେ ପହଁଚି ଯାଇଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ କ୍ଷତି ସହିଛି । ଦଳ ଏବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି ।

ଆଇସିସି ତରଫରୁ ଜାରି ରାଙ୍କିଂ ତାଲିକାରେ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପଏଣ୍ଟ ପ୍ରତିଶତ ୮୨.୨ ରହିଥିବା ବେଳେ ଭାରତର ହେଉଛି ୭୫ ।

କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମିଳିଥିବା ବିଜୟକୁ ଆଧାର କରି ପଏଣ୍ଟ ପ୍ରତିଶତ ବାହାର କରିଥାଏ । ଯେଉଁ ସିରିଜ ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଖେଳାଯାଇ ନାହିଁ ତାହାକୁ ଡ୍ର ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ଏହି ନିୟମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଫାଇଦା ଦେଇଛି । ନୂଆ ନିୟମ ପୂର୍ବରୁ ବାତିଲ ସିରିଜ ଆଧାରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଖରେ ୪ଟି ସିରିଜରେ ୩୬୦ ଅଙ୍କ ଥିଲା । ତେଣୁ ଦଳ ରାଙ୍କ୍ ୧ରେ ରହିଥିଲା । ନୂଆ ନିୟମ ପରେ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି । ସେହିପରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତିନୋଟି ସିରିଜରେ ୨୯୬ ଅଙ୍କ ପାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପଏଣ୍ଟ ପ୍ରତିଶତ ଆଧାରରେ ଦଳ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନକୁ ଆସିଯାଇଛି ।  

   Related Posts