Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

କାଲି ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଇଣ୍ଡିଆ-ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଫାଇଟ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କାହା ପଲ୍ଲା କେତେ ଭାରି

26/06/2019 at 2:24 PM

ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର୨୬|୬; କାଲି ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଇଣ୍ଡିଆ-ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଫାଇଟ୍ । ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲକୁ ଦେଖିଲେ ୬ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ବିଜୟ ସହ ୩ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଥିବା ଇଣ୍ଡିଜ ଲାଗି ବିଶ୍ୱକପରେ ଅଭିଯାନ ଏକପ୍ରକାର ଶେଷ ହୋଇ ସାରିଛି । ଆଉ ବିରାଟ ବାହିନୀ ୫ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୪ଟି ବିଜୟ ଓ ଗୋଟିଏ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ମ୍ୟାଚରୁ ୯ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହ କାଣ୍ଟେ କା ଟକ୍କର ପରେ ଇଣ୍ଡିଜ ବିରୋଧରେ ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି କୋହଲି ଏଣ୍ଡ କୋ । ଉଭୟ ଦଳର ଶକ୍ତିକୁ ଦେଖିଲୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନିଶ୍ଚୟ ଫେଭରାଇଟ୍ । ବିଶ୍ୱକପ ରେକର୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ପଲ୍ଲା ଭାରି । ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ଦିନିକିଆ ୱାର୍ଲଡ କପରେ ୮ ଥର ଭେଟିଥିବା ବେଳେ ୫ ଥର ଭାରତ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ।

ଆସନ୍ତାକାଲି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ଲେଇଁ ଇଲେଭେନରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚୁଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ସାମି ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରଥମ ହାଟ୍ରିକ ନେଇ ଦମଦାର ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଇଣ୍ଡିଜକୁ ହାଲକାରେ ନେବାର ଭୁଲ କରିବା ନାହିଁ ଭାରତ । ଦଳ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଦୁର୍ବଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ବି ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଥୋମାସ, କଟ୍ରେଲ, ହୋଲ୍ଡରଙ୍କ ଭଳି ବୋଲର ଓ ଗେଲଙ୍କ ଭଳି ବିଧ୍ୱଂସୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କଠାରୁ ଭାରତକୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ହେବ ।

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧାର ସ୍ଥିତି ଦେଖିଲେ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସେମି ସମ୍ଭାବନା ଶେଷ ହୋଇ ସାରିଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସେମିକୁ ଯିବା ପକ୍କା କରି ସାରିଥିବା ବେଳେ ବାକି ୩ ସ୍ଥାନ ଲାଗି ଭାରତ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ, ପାକିସ୍ତାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର ଚାଲିଛି । ମେନ୍ ଇନ୍ ବ୍ଲ୍ୟୁର ଆହୁରି ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ବାକି ଥିବାରୁ ଦଳ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ କମ୍ଫର୍ଟେବଲ ରହିଛି ନିଶ୍ଚୟ ।

   Related Posts