Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ବକପ୍ ୨୦୧୯ : ଆଜି ପାକିସ୍ତାନ ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା

31/05/2019 at 10:08 AM

ଲଣ୍ଡନ ୩୧|୫: ଇଂଲଣ୍ଡର ନଟିଙ୍ଗହାମ୍ ଟେଣ୍ଟବ୍ରିଜଠାରେ ଆଜି ବିଶ୍ବକପର ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଭିତରେ । ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂରେ ଅଭିଜ୍ଞ ଏବଂ ସାଣିତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳ ବେଶ ଶକ୍ତିଶାଳୀ । ସେପଟେ ୨୦୧୭ ଚାମ୍ପିଆନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ କମାଲ ଦେଖାଇପାରେ । ନଟିହାଂମର ପିଚ୍ ବ୍ୟାଟସ୍ ମ୍ୟାନଙ୍କୁ ସୁହାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ତେଣୁ ଆଜି ହାଇ ସ୍କୋରିଂ ମ୍ୟାଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏପରିକି ସ୍କୋର ୩୪୦ପାର ହୋଇପାରେ । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ ୧୩୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳା ଯାଇଛି । ଏଭିତରୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୭୦ଟି ଜିତିଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ୬୦ଟି ଜିତିଛି । ସେହିପରି ବିଶ୍ବକପରେ ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ୧୦ଥର ମୁହାଁମୁହିଁ  ହୋଇଛନ୍ତି, ଏଭିତରୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୭ଟି ଜିତିଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଜିତିଛି ୩ଟି ମ୍ୟାଚ । ଏଦୃଷ୍ଟିରୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି । ନଟିଂହାମ ଟେଣ୍ଟବ୍ରିଜ୍ ରେ ଏହି ଦୁଇ ଦଳ କେବେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇନାହାନ୍ତି । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପାଇଁ କ୍ରିସ ଗେଲ୍, ହେଟମୟାର, ସାଇ ହୋପ୍ ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆନ୍ଦ୍ରେ ରସେଲ୍ ବ୍ୟାଟ୍ ରେ କମାଲ ଦେଇପାରନ୍ତି । ସେହିପରି ବୋଲିଂରେ କଟରେଲ୍, କେମାର କୋଚ୍ ଏବଂ ଜାସନ ହୋଲଡରଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ । ସେପଟେ ପାକିସ୍ତାନର ଭରସା ବାବର ଆଜମ, ଇମାମ-ଉଲ-ହକ୍ ଏବଂ ଫକର ଜମନଙ୍କ ବ୍ୟାଟ ଉପରେ । ସେହିପରି ହାସନ ଅଲ୍ଲୀ ଏବଂ ସାହିନ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଉପରେ ବୋଲିଂ ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଭରସା ।

ଗତକାଲି ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଆୟୋଜକ ଇଂଲଣ୍ଡ , ଦକ୍ଷିଣ ଅଫ୍ରିକାକୁ ଏକତରଫା ଭାବେ ୧୦୪ ରନ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଟସ୍  ଜିତି ଫିଲଡିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ଦକ୍ଷିଣ ଅଫ୍ରିକା । ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ସମେତ ୪ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଳରେ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଇଂଲଣ୍ଡ କରିଥିଲା ୩୧୧ ରନ୍ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପକ୍ଷରୁ ସଫଳ ବୋଲର ଭାବେ ଲୁଙ୍ଗି ନେଗିଡ଼ି ୩ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ୩୧୨ ରନର ପିଛା କରି ଦକ୍ଷିଣ ଅଫ୍ରିକା ୩୯.୫ ଓଭରରେ୨୦୭ ରନ୍ ରେ ଆଲଆଉଟ୍  ହୋଇଥିଲା । 

   Related Posts