Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ବାତ୍ୟା ‘ୟାସ୍’ ପୀଡିତ ପରିବାରଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଲେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସାମ୍ବାଦିକ ଓ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ

28/05/2021 at 5:14 PM

ପାଟଣା ୨୮।୫: ବାତ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କଲେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ସହ ଗମମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି । କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ୍ ବାଲିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାସିପଲ ଗାଁର ଛୋଟୁ ସାହି ଲୋକେ ବାତ୍ୟା ‘ୟାସ୍’ ଖାଇବାକୁ ନପାଇ ଭୋକ ଉପାସରେ ଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି । ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ୧୫ ଦିନର ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ।

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ୍ ର ଏହି ଗାଁରେ ପ୍ରାୟ ୨୫ଟି ଗରିବ ଆଦିବାସୀ ପରିବାର ବସବାସ କରନ୍ତି । ୟାସ୍’ ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବରେ ଏମାନେ ଭୋକ ଉପାସରେ ପଡିରହିଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ତୁରନ୍ତ ଉର୍ବୀ ଲେଡିଜ କ୍ଲବ, ପ୍ରଦାନ ଶିରିଡି ସାଇ ସେବା ସଂଘ ଓ ସଦଭାବନା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ସହଯୋଗରେ ୧୫ ଦିନ ପାଇଁ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ଗାଁ ଲୋକମାନେ ଭଙ୍ଗା ଦଦରା ଘରେ ପାଲ ଟାଣି ରହୁଛନ୍ତି । ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଲା ‘ୟାସ୍’ ବାତ୍ୟାର ସତର୍କ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ବ୍ଲକ୍ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଦିନ ସ୍କୁଲ ଘରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରି ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଗଲା । ହେଲେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧୧ଟା ସମୟରେ ବିଡ଼ିଓ ଗାଁକୁ ଆସି କହିଲେ ସମସ୍ତେ ଘରକୁ ପଳାଇଯାଅ ଓ ଆଉ ଖାଦ୍ୟ ମିଳିବ ନାହିଁ ।

ଗାଁ ଲୋକେ ଭୋକ ଉପାସରେ ଥିବାବେଳେ ସାମ୍ବାଦିକ ବିନୟ ଭୂଷଣ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଚଣ୍ଡୀ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକ, ପାର୍ଥ ମିଶ୍ର ଓ ସଦଭାବନା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଦୀପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ମହାରଣା, ମହେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ସତ୍ୟାନନ୍ଦ ମହାନ୍ତ, ସୁଜିତ ମାଝି ଓ ଅର୍ଜୁନ ମହାନ୍ତ ଏବଂ ପ୍ରଦାନ ଶିରିଡି ସାଇ ସେବା ସଂଘର ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସାହୁ, ମୋହନ ମୂର୍ତ୍ତି ମହାରଣା ପ୍ରମୁଖ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts