Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ୱଣ୍ଡର୍ କିଡ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ: କମ୍ ବୟସରେ ବଡ ସଫଳତା, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ବିଗ୍ ବି ଅମିତାଭ୍ ଓ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ

18/01/2021 at 3:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୦୧ : ଖେଳ ଦୁନିଆରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଦେଶକୁ ଅନେକଥର ଗୌରବାନ୍ୱିତ କରିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହୀ ଓ ଦକ୍ଷ ଖେଳାଳିଙ୍କର ଏଲ ଲମ୍ବା ତାଲିକା ରହିଛି। ଏହି ତାଲିକାରେ ପୁଣି ଏକ ନାଁ ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ରାଜସ୍ଥାନର କୋହିନୁର ଆଥଲେଟ ପୂଜା ବିଷ୍ଣୋଇ। ପୂଜାଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୯ବର୍ଷ। ଏତେ କମ୍ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଏସିଆର ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ସିକ୍ସ ପ୍ୟାକ ଏବ୍ସର ଗୌରବ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ବିରାଟ କୋହଲି ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପୂଜାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି। ବିଗ୍ ବି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ବଡ ପ୍ରଶଂସକ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିକଟରେ ପୂଜାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ତାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ପୂଜା ବିଷ୍ଣୋଇଙ୍କୁ ନେଇ ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଲୋକେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭାର ଦିୱାନା। ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ଫଲୋଇଙ୍ଗ୍ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଛନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମ ରାଜସ୍ଥାନ ଯୋଧପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଗୁଢା ଗାଁରେ ପୂଜା ବିଷ୍ଣୋଇ ଯାହା କରିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାନ୍ତି ତାହା ନିଶ୍ଚୟ କରିଦେଖାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଦୃଢ ସେଥିପାଇଁ ସଫଳତା ତାଙ୍କ ହାତରେ। ତାଙ୍କ ଧୁଧ ମନୋବଳ ଆଗରେ ସମସ୍ୟା ହାର ମାନିଥାଏ। ସେ ସମସ୍ୟା ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଇଁବା ଶିଖି ନାହାନ୍ତି। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଆଖିରେ ଆଖି ମିଶାଇ ସେ ସମୟକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରନ୍ତି।

ପୂଜା ବିଷ୍ଣୋଇ ୱଣ୍ଡର୍ କିଡ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କୋଚ୍ ଶ୍ରବଣ ବୁଢିଆ। ସେ ଏହି ବୟସରେ ମାତ୍ର ୧୨ ମିନିଟ ୫୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ୩ କିଲୋମିଟର ଦୌଡ଼ି ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ୧୦ କିଲୋମିଟର ଦୌଡ ସେ ୪୮ ମିନିଟରେ ପୁରା କରିଛନ୍ତି। କ୍ରୀଡା ଜଗତରେ ସେ କିଛି ବଡ ଓ ଭିନ୍ନ କରିବା ତାଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ।

ସେ ପ୍ରତିଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଥମ କିରଣ ସହ ଉଠି ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି। ଖରା, ବର୍ଷା, ଶୀତ କେହି ତାଙ୍କୁ ବାଧା ଦେଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନୂଆ ଓ ଭିନ୍ନ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ସବୁ ବାଧାବିଘ୍ନକୁ ଧରାଶାୟୀ କରିଦେଇଥାଏ। କ୍ରିକେଟର ବିରାଟ କୋହଲି, ବିଗ ବି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ।

   Related Posts