Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅସଦାଚାରଣ ଅଭିଯୋଗ କରି ନବୀନ ନିବାସ ସମ୍ମୁଖରେ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତୀ ଉଦ୍ୟମ

3/04/2019 at 2:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୪ : ନବୀନ ନିବାସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଜଣେ ମହିଳା ସମସ୍ତଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ନିଜ ଦେହରେ କିରୋସିନି ଆତ୍ମହୁତୀ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି । ଉଦଳାର ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶ୍ରୀନାଥ ସୋରେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅସଦାଚାରଣ ଓ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ କରି ସେ ଆତ୍ମହୁତୀ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମହିଳାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରି ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛି । ଚାକିରୀ କରାଇଦେବାକୁ କହି ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଶ୍ରୀନାଥ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅସଦାଚାରଣ କରିଥିବା ପୀଡିତା ମହିଳା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି । ନବୀନ ନିବାସ ସମ୍ମୁଖରେ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ଲାଗିଥିବାବେଳେ ମହିଳା ଅଚାନକ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଥିଲା ।

ଖବର ନେବାରେ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଏହି ଘଟଣା ୨୦୧୩ ମସିହାର । ୨୦୦୯ରୁ ୨୦୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରୀନାଥ ସୋରେନ୍ ଉଦଳାର ବିଧାୟକ ଥିଲେ । ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ଦିନେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀନାଥ ସୋରେନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚାରଣ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହି ମାମଲାରୁ ଶ୍ରୀନାଥ ସୋରେନଙ୍କ ନାଁ କାଟିଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏବେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀନାଥଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହି ମାମଲା ଅଦାଲତରେ ବିଚାରାଧିନ ରହିଛି । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଯୋଗୁଁ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଶ୍ରୀନାଥଙ୍କୁ ଉଦଳାରୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିନଥିଲା । ସେଠାରୁ ଦଳ ଗୋଲକ ନାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା । ସପୃକ୍ତ ଘଟଣାର ନ୍ୟାୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିନଥିବାରୁ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ହତାଶ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ପୁଣି ଯେତେବେଳେ ଶ୍ରୀନାଥଙ୍କୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍ ଦେଲା ସେତେବେଳେ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ପାଇଁ ମହିଳା ଆତ୍ମାହୁତୀ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି । କପ୍ତିପଦା ପୋଡାଡିହା ଗାଁରେ ମହିଳାଙ୍କ ଘର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଆତ୍ମହୁତୀର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡିନାହିଁ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପି ଅନୁପ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts