Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ନିଶା ଖାଇବା ଓ ଚୋରି କରିବା ଦିଗରେ ମହିଳାମାନେ ବି ପଛରେ ନାହାଁନ୍ତି, ନେଉଛନ୍ତି ବି ନିଶା ଇଂଜେକ୍ସନ …

18/12/2018 at 9:18 PM

 ଫତେହାବାଦ ୧୮/୧୨- ପୁରୁଷମାନେ କେବଳନିଶା ଖାଆନ୍ତି, ମହିଳାମାନେ ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ; ଏଇଟା ଭୁଲ କଥା । ମହିଳାମାନେ ବି ନିଶା ଖାଇବା ଓଚୋରି କରିବା ଭଳି ଜଘନ୍ୟ କାମ କରୁଛନ୍ତି । କେତେକ ଜାଗାରେ ବି ମହିଳାମାନେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଏହି କାମରେଟପି ଗଲେଣି ।

ହରିୟାଣାର ଫତେହାବାଦଜିଲ୍ଲାରେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ମହିଳାମାନେ ଅଧିକ ନିଶା ଖାଇବା ଓ ଚୋରି କରିବା କାମରେ ଲିପ୍ତ। ମହିଳାମାନେ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ରେକର୍ଡ଼ ପରିମାଣରେ ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧିକ କାମ ବି କରୁଛନ୍ତି । ମହିଲାମାନେ ସାଧାରଣ ନିଶା ପଛରେ ନ ରହି ହେରୋଇନ,ନିଶା ଇଂଜେକସନ ତଥା ନିଶା ଟ୍ୟାବଲେଟ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବାର ଦେଖାଦେଇଛି । ମହିଳାମାନେ ଅତ୍ୟଧିକନିଶାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାପାଇଁ ମାରାତ୍ମକ ନିଶା ଇଂଜେକସନ ନେବାରେ ପଛାଉନାହାଁନ୍ତି ।ଏହି ନିଶାନେବାର କାରଣଜାଣିବାପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ମେଡ଼ିକାଲ କାଉଁସେଲିଙ୍ଗରୁ ଜଣାଯାଇଛି ପରିବାରର ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ନିଶାସେବନକରୁଥିବାରୁ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି କାରବାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ।

ଏହି ବର୍ଷ ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କନାଁରେ ୪୧୦ଟି ମାମଲା ରୁଜୁକରିଛି । ଯେଉଁମାନେ ଚୋରି, ଡ଼କାୟତି,ତଥା ଅନ୍ୟାନ ଜଘନ୍ୟ ଅପରାଧରେ ଜଡ଼ିତହୋଇଛନ୍ତି । ମହିଳାମାନଙ୍କର ଏଭଳି ନିଶା ଖାଇବା ଓ ଅପରାଧକୁ ନେଇ ପୋଲିସର ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଛି। ସେଠିକାର ଆଇନଶୃଙ୍ଖଲା ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକାଂଶରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି ବୋଲିବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଫିସର କହିଛନ୍ତି ।

ମେଡ଼ିକାଲରେ ସରକାରଙ୍କତରଫରୁ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ନିଶା ନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଉଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮୦ ପ୍ରତିଶତହେରୋଇନ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ନିଶା ଖାଉଥବାର ଦେଖାଯାଇଛି । ଆଉ ୨୦ ପ୍ରତିଶତଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ପ୍ରତିଶତଆଲକୋହଲ, ୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଫିମ ଓ ଗଂଜେଇଭଳି ନିଶା ନେଉଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

ହରିୟାଣାରେ ମହିଳାମାନଙ୍କରନିଶା ଓ ଅପରାଧରେ ସଂପୃକ୍ତି ନେଇ ପୋଲିସର ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା ବଢ଼ିଚାଲିଛି । ବିଭିନ୍ନ ନିଶା ନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ  ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କାଉଁସେଲିଙ୍ଗ କରିବା ସହ ନିଶା ଛଡ଼େଇବକୁସରକାର ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts