ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗାଁର ମହିଳାମାନେ ଦୁଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପରିବାରଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

1/10/2019 at 10:47 AM

ମହାକାଳପଡା ୧୧୦: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ୍ ମାଳିଅଞ୍ଚ ଗାଁରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ । ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗାଁର ମହିଳାମାନେ ଦୁଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପରିବାରଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ସାହିରେ ୨୦ଟି ପରିବାର ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି । ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବିରାଟ ଗାଦି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ଅଷ୍ଟପ୍ରହରି ନାମଯଜ୍ଞ କରାଯାଏ । ହେଲେ ଗାଁର ମଦନ ମଳିକଙ୍କ ପରିବାର ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଘର କରିଥିବାରୁ ଗାଁ ଲୋକେ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ରାସ୍ତା ପାଇଁ ପଛକୁ ହଟିଯିବା ପାଇଁ ବହୁ ଦିନରୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ଏନେଇ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି । କିନ୍ତୁ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ କଥା ନମାନିବାରୁ ଚାଳ ଛପର ଘର ଉପରେ ପଲିଥିନ ପକାଇବାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିରୋଧ କରି ମାଡ ମାରିବା ସହିତ ଘର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ।

ଯେଉଁ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ହେବା ପରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଏନେଇ ତନ୍ତିଆପାଳ ଥାନାରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ପୃଥକ ପୃଥକ ଭାବେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts