Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ବନ୍ଦେ ଭାରତ ମିଶନକୁ ସଫଳ କଲେ ଏହି ଦୁଇ ମହିଳା କ୍ୟାପଟେନ୍ :କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଦେଶରୁ ଫେରାଇ ଆଣିବେ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ

10/05/2020 at 7:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୫: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଆମ ଦେଶର ବହୁତ ନାଗରିକ ବିଦେଶରେ ଫସିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ବିଶ୍ବର ଅଲଗା ଅଲଗା ଦେଶରେ ଫସିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି। ସମୁଦ୍ର ସେତୁ ହେଉ କିମ୍ବା ବନ୍ଦେ ଭାରତ ମିଶନ ହେଉ,ଏଥିରେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି।

ଶନିବାର ମାଲେସିଆ ଏବଂ ଓମାନରୁ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଯାଇଥିବା ଦୁଇଟି ବିମାନର କ୍ୟାପଟେନ୍ ହେଲେ ମହିଳା। କ୍ୟାପଟେନ୍ କବିତା ରାଜକୁମାର ଏବଂ କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିନ୍ଦୁ ସେବାଷ୍ଟିଆନଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଦୁଇଟି ବିମାନ ଶନିବାର ତିରୁଚିରାପଲ୍ଲୀରୁ କୁଆଲାଲାମ୍ପୁର ଏବଂ କୋଚିରୁ ମସ୍କଟ ବାହାରିଥିଲେ।

ଏହି ଅଭିଯାନରେ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଭୂମିକା ଲିଭାଇଛନ୍ତି। କ୍ୟାପଟେନ୍ କବିତା ରାଜକୁମାରଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବରେ ତିରୁଚିରାପଲ୍ଲୀରୁ କୁଆଲାଲାମ୍ପୁର ପାଇଁ ଆଇଏକ୍ସ 682/681 ଏବଂ କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିନ୍ଦୁ ସେବାଷ୍ଟିଆନଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବରେ କୋଚିରୁ ମସ୍କତ ପାଇଁ ଆଇଏକ୍ସ 443/442 ଉଡ଼ାଣ ଭରିଥିଲା।

ତିରୁଚିରାପଲ୍ଲୀରୁ କୁଆଲାଲାମ୍ପୁର ଯାଉଥିବା ବିମାନ ଦ୍ବିପ୍ରହର ୧ଟା ବାଜି ୧୧ମିନିଟରେ ଉଡ଼ାଣ ଭରିଥିବାବେଳେ କୋଚିରୁ ମସ୍କତ ଯାଉଥିବା ବିମାନ ୧ଟା ବାଜି ୧୭ମିନିଟରେ ଉଡ଼ାଣ ଭରିଥିଲା। ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିନ୍ଦୁ ସେବାଷ୍ଟିଆନ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ‘ ତାଙ୍କୁ ଏହି ମିଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ଗର୍ବ ଅନୁଭବ ହେଉଛି।

   Related Posts