Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୂରା ଶରୀରରେ ଟାଟୁ କଲା ସ୍ତ୍ରୀ : କହିଲେ ବାକି ରହିଛି ୨ଟି ସ୍ଥାନ…

14/09/2021 at 1:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୪ : ଟାଟୁ କରିବାକୁ ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଥାଏ । ସମସ୍ତେ ଟାଟୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଜାଗରେ କରିଥାନ୍ତି । ହେଲେ  ୩୮ ବର୍ଷିୟା ମୋଣ୍ଟେକାର୍ଲୋଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ ଶରୀରର ସବୁଠାରେ ଟାଟୁ କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ତାଙ୍କ ଶରୀରର ଦୁଇଟି ଅଂଶରେ ଟାଟୁ ହୋଇ ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛାକି ସେହି ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଟାଟୁ କରିବାକୁ । ତେବେ ଟାଟୁ କରିବାକୁ ଭଲପାଉଥିବା ମୋଣ୍ଟେକାର୍ଲୋଙ୍କ ସ୍ବାମ୍ବୀ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଟାଟୁ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଏକ ଟାଟୁରେ  ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଡେଲରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ସ୍ପେନ୍‌ର ଭାଲେନ୍ସିଆରେ ରହୁଥିବା ମୋଣ୍ଟେକାର୍ଲୋ ପିଲାଦିନରୁ ଟାଟୁ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ସେ ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ, ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ପ୍ରଥମ ଟାଟୁ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଟାଟୁ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ, ସେ ପ୍ରେମରେ ପଡିଥିଲେ ଏହା ପରେ ତାଙ୍କର ନିଶା ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପୂରା ଶରୀରକୁ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପୂରା ଶରୀରର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଟାଟୁରେ ଅଚ୍ଛାଦିତ ହୋଇଛି ।

News18hindi

ତେବେ ପୁରାତନ ସମୟକୁ ମନେ ପକାଇ ମୋଣ୍ଟେକାର୍ଲୋ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ୧୫ବର୍ଷ ବୟସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଆଦିବାସୀ ଟାଟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟାଟୁ କରିବା ପରେ, ସେ ନିଜ ଶରୀରକୁ ସଜେଇବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଇଙ୍କ୍ ଚାହୁଁଥିଲେ । ଟାଟୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ବୋଲି ମନେ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେସବୁକୁ ନିଜ ଶରୀରରେ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପଇସା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ।କାରଣ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ନିଜେ ଜଣେ ଟାଟୁ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଏବଂ ମୋଣ୍ଟେକାର୍ଲୋ ତାଙ୍କର ମଡେଲ୍ । ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ନିର୍ମିତ ସମସ୍ତ ଡିଜାଇନ୍ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କର @juansancheztattoo ନାମକ ଏକ ଟାଟୁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଅଛି । ଯେଉଁଠାରେ ମୋଣ୍ଟେକାର୍ଲୋର ସମସ୍ତ ଫଟୋ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ ।ଧୂସର ଏବଂ କଳା ରଙ୍ଗର ଇଙ୍କ୍‌ର ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଶରୀରର ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗରେ ଟାଟୁ ଡିଜାଇନ୍‌ର କଭର କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ମୋଣ୍ଟେକାର୍ଲୋଙ୍କ ପେଟ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାଇସେପ୍ସରେ କୌଣସି ଟାଟୁ ହୋଇନାହିଁ । ଯାହା ସେ ଶୀଘ୍ର ସେ ସେଠାରେ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେ ଅଧିକ ଧାର୍ମିକ ଡିଜାଇନ୍‌କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେ କେବଳ ନିଜ ଶରୀରରେ ଟାଟୁ ତିଆରି କରନ୍ତି । ମନୁଷ୍ୟର ଚେହେରା ଏବଂ ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ଛାପ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ବନାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts