Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଶାନ୍ତିରେ ଶୋଇବେ ବୋଲି ଛୁଆର କ୍ଷୀରରେ ଡିଟରଜେଣ୍ଟ ମିଶାଇ ଦେଲା ମାଆ : ଆଉ ତା ପରେ…

21/10/2021 at 2:23 PM

ସିଡନୀ ୨୧।୧୦ : ମାଆ ପାଇଁ ତା ପିଲା ସବୁକିଛି । ସେ ଟିକେ ସମୟ ନ ଦେଖିଲେ ରହି ପାରେ ନାହିଁ । ଯଦି ପିଲାଟି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼େ, ତେବେ ମା ଶାନ୍ତିରେ ଶୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା କେବଳ ଶୋଇବା ପାଇଁ ନବଜାତ ଶିଶୁର ଜୀବନ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଶିଶୁର ଫିଡିଂ ଟ୍ୟୁବରେ ଡିଟରଜେଣ୍ଟ ମିଶାଇ ଥିଲେ । ଯାହାଫଳରେ ସେ ରାତିରେ ଆରାମରେ ଶୋଇ ପାରିବେ। ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ପିଲାଟିର ଜୀବନ ବଞ୍ଚି ଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପର୍ଥରେ ରହୁଥିବା ୨୬ ବର୍ଷିୟ ବ୍ରୁକ୍‌ ଏଭଲିନ୍ ଲୁକାସ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପିଲାଟିର ଫିଡିଂ ଟ୍ୟୁବରେ ଥିବା କ୍ଷୀରରେ ବ୍ରୁକ୍ ଡିଟରଜେଣ୍ଟ ମିଶାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଯେପରି ଶିଶୁ କୌଣସି ପାଟି କରିବ ନାହିଁ । ପିଲାଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଜେଜେବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଶିଶୁଟି ୧୪ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ, ସେ ବହୁତ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଟ୍ୟୁବ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉଥିଲା ।

ଏଥିପାଇଁ ବ୍ରୁକ୍ ଏଭଲିନ୍  ପିଲାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ଶୋଇପାରୁ ନଥିଲେ । ଶୋଇବା ପାଇଁ ଶିଶୁର ଫିଡିଂ ଟ୍ୟୁବରେ ଥିବା କ୍ଷୀରରେ ଡିଟରଜେଣ୍ଟ ମିଶାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ ଶିଶୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଛି । ତା’ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାଆ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବାକୁ ଡାକିଥିଲେ। ନିଜ ଅପରାଧକୁ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସକୁ ମିଛ କହିଥିଲା ​​ଯେ ନବଜାତ ଶିଶୁର ବଡ଼ ଭଉଣୀ ଏହା କରିଛି । ପିଲାଟି ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ବହୁତ ସମୟ ଲାଗିଲା । ପ୍ରାୟ ୧୭ ସପ୍ତାହ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରଖାଯିବା ପରେ, ମା ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତି ଅନୁତାପ କରିଥିଲେ, ପରେ ନିଜେ ଏହି ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ

   Related Posts