Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ଗୁଗୁଲ ସର୍ଚ୍ଚରେ ବିଶ୍ୱାସଘାତକ : ମହିଳାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ କଟିଗଲା ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

19/12/2018 at 7:38 PM

ଆମ ମନରେ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ପ୍ରାସ ଉଠେ କିମ୍ବା କୌଣସି ତଥ୍ୟ ପାଇବାକୁ ଥିଲେ ଆମେ ପ୍ରଥମେ ଗୁଗୁଲର ସହାୟତା ନେଇଥାଉ | ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଗୁଲ ସରଚା ପାଇଁ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ହରେଇବାକୁ ପଡିଛି |

ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ସୀମାପୁରୀ ଅଂଚଳରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଗୁଗୁଲ ସର୍ଚ୍ଚରେ ଏକ ଛୋଟ ଭୁଲ କରି ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ହରେଇଛନ୍ତି | ଆଜିକାଲି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଫ୍ରଡ ଚାଲିଛି | କେଉଁ ସଂସ୍ଥାକୁ ହେଲେ ଛାଡ଼ୁନାହାନ୍ତି ଦୁର୍ବୁର୍ତ୍ତ | ତେବେ ଏଭଳି ବିଶ୍ୱାସଘାତକ କାମରେ ଗୁଗୁଲର କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ | ଗୁଗୁଲ ସେବାର ଭୁଲ ବ୍ୟବହାର କରି ଏଭଳି ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କାମ କରାଯାଉଛି |

ବିଶ୍ୱାସଘାତକର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ମହିଳା ଗୋଟିଏ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାରେ କାମ କରନ୍ତି | ଇ-ୱାଲେଟ ଆକାଉଣ୍ଟ ସହ ଜଡିତ କିଛି ସମସ୍ୟା ନେଇ ମହିଳା ଜଣକ କଷ୍ଟମର କେୟାର ସହିତ କଥା ହେବା ପାଇଁ ଗୁଗୁଲରୁ କଷ୍ଟମର କେୟାରର ଯୋଗାଯୋଗ ନମ୍ବର ଖୋଜିଥିଲେ | ଗୁଗୁଲ ସର୍ଚ୍ଚ କରି ସେ ଏକ ନମ୍ବର ପାଇଥିଲେ | ମହିଳା ଭାବିଲେ ସେଇଟା କଷ୍ଟମର କେୟାର ନମ୍ବର ହୋଇଥିବ | କିନ୍ତୁ ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ, କଷ୍ଟମର କେୟାରରେ ଶୋ କରୁଥିବା ନମ୍ବର ଏକ ଠକର | ଏହି ଠକ ବ୍ୟକ୍ତି ଇ-ୱାଲେଟ କମ୍ପାନୀର ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟେଟିଭ ଭାବେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ | 

ମହିଳା ତାଙ୍କ କଥାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରି କଷ୍ଟମର କେୟାରର ନମ୍ବର ଭାବି ଫୋନରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ନିଜ କାର୍ଡର ସମସ୍ତ ଡିଟେଲ କହିଦେଇଥିଲେ | କାର୍ଡ ଡିଟେଲ ଦେଲେ ତାଙ୍କୁ ଇ-ୱାଲେଟ କମ୍ପାନୀରୁ ରିଫଣ୍ଡ ମିଳିବ ବୋଲି ସେ ଏଭଳି କରିଥିଲେ | ଅଚାନକ ମହିଳାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା କଟିଗଲା |

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା | ଵିଶ୍ଵାସଘାତ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଗୁଲ ସର୍ଚ୍ଚରେ ଯାଇ ଇପିଏଫଓ ଅଫିସର ନମ୍ବର ବଡଲାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଲୋକେ ସେହି ନମ୍ବରରେ ଫୋନ କଲେ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଡିଟେଲ ନେଇ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଉଠେଇ ନେଇଥିଲେ | ଏଭଳି ଵିଶ୍ଵାସଘାତର ଶିକାର ବହୁତ ଲୋକେ ହୋଇଛନ୍ତି | 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗୁଗୁଲ ଏବଂ ଗୁଗୁଲ ମ୍ୟାପରେ ନମ୍ବର ବଦଳାଇବାର ବିକଳ୍ପ ରହିଥାଏ | ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏଠାରେ ଯାଇ ନମ୍ବର ବଦଳାଇପାରିବେ | ସେଥିପାଇଁ ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ସବୁ ଜିନିଷ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ମୂର୍ଖାମୀ | ଏଭଳି ଭୁଲ କଦାପି କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ |

ସେଥିପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ବି କୌଣସି କଷ୍ଟମର କେୟାର କିମ୍ବା ଆଉ କୌଣସି ଜାଗର ନମ୍ବର ଦରକାର ପଡେ ତାଙ୍କର ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ନମ୍ବର ଖୋଜିବା ଉଚିତ | 

   Related Posts