Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ଟ୍ୱିଟରରେ ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସର ବଖାଣିଲେ ଦୁଃଖ, କହିଲେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପୁରୁଷ କରୁଛନ୍ତି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଓ ଅଧିକାରର ଉଲ୍ଲଂଘନ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି

27/09/2019 at 8:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :  ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଜନୈକା ମହିଳା ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା (ଆଇଏଏସ୍) ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରରେ ଯାହା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି, ତାକୁ ନେଇ ଏବେ ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତାରେ । ଜଣେ ଆଇଏଏସ ଅଫିସର ହୋଇ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜକୁ କିପରି ଅସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁଛନ୍ତି ସେ ନେଇ ତାଙ୍କ ଅଧିକାରୀକ ଟ୍ୱିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଏପରକି ସେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବି ସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁନଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। 

ଏହି ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସର ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ବର୍ଷା ଯୋଶୀ। ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ବର୍ଷା ତାଙ୍କ ଅଧିକାରୀକ ଟ୍ୱିଟରେ ସବୁଦିନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାରର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଏଣୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ନିଜ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବି ସେ ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଭାବୁଥିବା ଲେଖିଛନ୍ତି। ବର୍ଷାଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଏବେ ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଯେଉଁ ଦେଶରେ ଜଣେ ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସର ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବୁ ନାହାନ୍ତି ସେଠାରେ ସାଧାରଣ ଘରର ଝିଅ ବୋହୂଙ୍କ ଅବସ୍ଥା କିପରି ଥିବ ତାହା କେବଳ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଲୋକେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବର୍ଷାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳା ବି ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ୱାତୀ ନାମ୍ନୀ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ପିପିସିଏଲରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ସେ ସବୁଦିନ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାର ଛକରେ କିଛି ଲୋକେ ପ୍ରତ୍ୟହ ହୁକ୍କା କରୁଥିବା ଓ ତାସ୍ ଖେଳୁଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଏମାନେ ଯିବା ଆସିବା ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ ବି କରିଥିଲେ। ହେଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉନଥିବାରୁ ବର୍ଷାଙ୍କୁ କହି ତାଙ୍କ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିଛି କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ବର୍ଷା ରି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ‘ଏହା ଏପରି ଏକ ସମସ୍ୟା ଯାହାର କେବେ ସମାଧାନ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ମୁଁ ବି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାୟ ଦିନ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାରର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ପୋଲିସର କାମ ବୋଲି କହିଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କିପରି ବାହାର କରାଯାଇ ପାରିବ ସେ ନେଇ ଓଲଟି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ‘।

ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ଅନେକ ଲୋକ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ସେମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ପିଏମ ମୋଦି ଆପଣ ବେଟି ପଢାଓ ବେଟି ବଚାଓ ନାରା ଦେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ବେଟି ସେତେବେଳେ ପଢିବ ଯେତେବେଳେ ସେ ବଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଉଲ୍ଳେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଜଣେ ମହିଳା ପୁରୁଷଙ୍କ ବିଚାର କେବେ ବଦଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଏହି ଭଳି ବିଚାର ଯୋଗୁ ମହିଳାମାନେ ଭୋଗୁଥିବା ସମସ୍ୟା ନେଇ କୌଣସି ଆଇନ ବି ନଥିବା ଲେଖିଛନ୍ତି।  

   Related Posts