Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ପୁଣି ଜନନୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା ! ରିକ୍ସାରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

20/04/2020 at 12:19 PM

ଭଦ୍ରକ ୨୦।୦୪: ଭଦ୍ରକ ଜ଼ିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟରୁ ମାତ୍ର ୫୦ ମିଟର ଦୂରରେ ରିକ୍ସା ଉପରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା। ଏମିତି ଘଟଣା କୌଣସି ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ନୁହେଁ ଭଦ୍ରକ ଜ଼ିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ର ମାତ୍ର କିଛି ଦୂରରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଚାନ୍ଦବାଲି ଭୂଇଁବୃତ୍ତି ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଗାଁ ଗ୍ରାମର ରଜତ ଦାସ ଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ । ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିବାରୁ, ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଚାନ୍ଦବାଲି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ରେଫର କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ପରିବାର ଲୋକ ମିନତୀଙ୍କୁ ଏକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଭଦ୍ରକ ମେଡିକାଲ ଆଣିଥିଲେ । ଭଦ୍ରକ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ, ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ କଟକ ନେଇଯିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ରେ କେଉଁଠିକି ନେବୁ ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକ ଓ ଆଶା କର୍ମୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ଠିକ ଭାବେ ରୋଗୀଟିକୁ ନଦେଖି କଟକ ରେଫର କରିଦେଇ କାମ ସାରିଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପରିବାର ଲୋକ ରାତିରେ ପୁଣି ଲକ ଡାଉନ ପରିସ୍ଥିତି କେଉଁଠିକି ନେବେ ଭାବି ମହିଳାଙ୍କୁ ଏକ ରିକ୍ସା ସାହାଯ୍ୟରେ ମେଡିକାଲ ରୁ ୫୦ ମିଟର ଦୂର ଏକ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂହୋମ କୁ ଆଣିଥିଲେ । ଆଣିବା ସମୟରେ ରିକ୍ସା ଉପରେ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରସବ କରିଥିବା ଆଶାକର୍ମୀ ଓ ପରିବାର ଲୋକ ଦେଖି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ । ପରେ ମାଆ ଓ ନବଜାତକ ଶିଶୁ ଟିକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂହୋମ ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଡାକ୍ତର ଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ଯୋଗୁଁ ରିକ୍ସା ଉପରେ ସର୍ବ ସମ୍ମୁଖରେ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରସବ କରିଛନ୍ତି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଆଶାକର୍ମୀ ଓ ପରିବାର ଲୋକ ।

   Related Posts