Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରୋଗୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ କ୍ରିକେଟ ବଲ୍ ଭଳି ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ୍, ଆଇଜିଆଇଏମଏସରେ ଅପରେସନ କରି ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ୧୬ରୁ ଖୋଲିବ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି, କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମାନିବାକୁ ASI ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା
  • ||
  • ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ ୨ କାର୍, ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଦମଦାର୍ ବ୍ୟାଟିଂ : ବଢିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଚିନ୍ତା, ବିସିସିଆଇ ପୋଷ୍ଟ୍ କଲା ଭିଡିଓ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୩୪୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମୋହନା ବାପା-ପୁଅ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ୧୨ ଅଟକ, ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରୁ ଡବଲ୍ ମର୍ଡର୍ !
  • ||
  • ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ସରିଲା ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଶାସନ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ : ୧୬ ଯାଏଁ ପାଗ ମେଘୁଆ, ହେବ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ବର୍ଷା
  • ||

କୁମ୍ଭମେଳାରେ ଜନ୍ମ ହେଲେ ଶିଶୁ: ପରିବାରଲୋକେ ଶିଶୁର ନାଁ ଦେଲେ ପ୍ରୟାଗ

8/01/2019 at 5:04 PM

ପ୍ରୟାଗରାଜ ୮/୧ : ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଚାଲିଛି କୁମ୍ଭମେଳା | ମୋକ୍ଷ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ କୁମ୍ଭମେଳାରେ ପହଁଚିଥିବା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି | ଘରଲୋକେ ଶିଶୁର ନାଁ ପ୍ରୟାଗ ରଖିଛନ୍ତି | ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମୀ ଶିଶୁକୁ ପ୍ରୟାଗ ପୁତ୍ର ବୋଲି ନାଁ ଦେଇଛନ୍ତି | କୁମ୍ଭମେଳା ପ୍ରଭାରୀ ଡାକ୍ତର ଅଶୋକ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରସୂତି ମହିଳାଙ୍କୁ ଜନନୀ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାର ଲାଭ ମିଳିବ | ଜନ୍ମ ଶିଶୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଭଲ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

କଲ୍ଲୁଙ୍କ ଘର ମିର୍ଜାପୁର ଗଡ଼ବଡ଼ଧାମରେ | କଲ୍ଲୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ | ତାଙ୍କୁ ସଙ୍ଗମ କୁଳ ସଫା ସଫି କରିବା ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ତାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରଜନୀ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ | ସଫେଈ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଥିବ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ରହୁଥିଲେ | ରଜନୀ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ | ସୋମବାର ସକାଳୁ ରଜନୀଙ୍କୁ ପ୍ରସବ ପୀଡା ହୋଇଥିଲା | ତାଙ୍କୁ ସଂଗେ ସଂଗେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ପ୍ରସବ | ସହଜ ପ୍ରସବ ଦ୍ୱାରା ରଜନୀ ଏକ ସୁସ୍ଥ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ | ଶିଶୁର ଓଜନ ଜନ୍ମବେଳେ ୨.୫ କେଜି ଥିଲା |

ଡାକ୍ତର ଅଶୋକ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରଜନୀଙ୍କୁ ଜେଏସବାଇ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇଁ ସିଏମଓଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ମିଳିବ କ୍ଷଣି କାମ ଆଗକୁ ବଢିବ | ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର ଶକ୍ତି ବାସୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ରହିଛି | ଏଠାରେ ପ୍ରସବ ସହ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି |

   Related Posts