Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ୧୦୦ ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||

୧୨ ବର୍ଷ ହେଲା ହଜି ଯାଇଥିଲା ଯୁବତୀଙ୍କ ସୁନା ମୁଦି ; କେଉଁଠୁ ବାହାରିଲା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

1/02/2019 at 6:24 PM

ବ୍ରିଟେନରେ ରହିଥିବା ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଅବିଗଲିଙ୍କ ଏକ ହଜି ଯାଇଥିବା ମୁଦି ମିଳିଯାଇଛି | ଏହି ମୁଦି ୧୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ହଜି ଯାଇଥିଲା | ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଲା ମୁଦି ଯେଉଁଠୁ ମିଳିଥିଲା ଏବଂ ଏହା ଯେଉଁଭଳି ମିଳିଥିଲା | ଛିଙ୍କ ହେବା ଦ୍ୱାରା ହଜି ଯାଇଥିବା ମୁଦି ମିଳିଥିଲା | ସେ ପୁଣି ଥରେ କି ଦୁଇଥର ନୁହେଁ ବରଂ ଲଗାତାର କେତେଥର ଛିଙ୍କ ହେବା ପରେ ମୁଦି ମିଳିଥିଲା | ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିବା ନିଶ୍ଚୟ କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ଘଟଣା |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଅବିଗଲିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମା ଏକ ସୁନା ମୁଦି ଦେଇଥିଲେ | କିଛି ଦିନ ପରେ ମୁଦି ହଜି ଯାଇଥିଲା | ବହୁତ ଖୋଜିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁଦି ମିଳିନଥିଲା | ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ମୁଦି ନ ମିଳିବାରୁ ସେ ଭାବିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ମୁଦି ଚୋରି କରି ନେଇଯାଇଛି | ଅବିଗଲି ଏବେ ଜଣେ ବ୍ୟୁଟିସିଆନ ହୋଇଗଲେଣି | କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ହଠାତ ଲଗାତାର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବହୁତ ଛିଙ୍କ ହୋଇଥିଲା | ଛିଙ୍କିବା ବେଳେ ମୁଦି ତାଙ୍କ ନାକରୁ ବାହାରି ପଡିଥିଲା |


ଅର୍ଥାତ ଏତେ ବର୍ଷ ହେଲା ମୁଦି ଅବିଗଲିଙ୍କ ନାକରେ ଫସି ରହିଥିଲା | ନାକରୁ ମୁଦି ବାହାରି ପଡିବା ପରେ ଅବିଗଲି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଭାବି ମଧ୍ୟ ପାରୁନାହାନ୍ତି ଯେ, ଏତେ ବର୍ଷ ହେଲା ତାଙ୍କ ନାକରେ ହଁ ତାଙ୍କ ମୁଦି ଫସି ରହିଥିଲା | କାରଣ ତାଙ୍କୁ କେବେ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇନାହିଁ | ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଜିନିଷ ରହିଥିବା ଭଳି ସେ କେବେ ଅନୁଭବ ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅବିଗଲି |


ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସର୍ଜନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ଏକ ଅସାଧାରଣ କଥା ନୁହେଁ | ଅନେକଥର ଆମେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଚୁ ଛୋଟ ପିଲା ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ଭୁଲ ବଶତଃ ନାକରେ କୌଣସି ଜିନିଷ ପୁରାଇ ଦେଇଥାନ୍ତି | ପିଲାଙ୍କ ନାକରେ ସେହି ଜିନିଷ ଫସି ରହିଥାଏ | କିନ୍ତୁ ସେସବୁ ଜିନିଷ ସହଜରେ ନହେଲେ ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟରେ ବି ବାହାରି ଯାଇଥାଏ | ଘରଲୋକ ବାହାର ନକରିପାରିଲେ ଡାକ୍ତର ବାହାର କରିଦେଇଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଅବିଗଲିଙ୍କ ସହ ଯାହା ହୋଇଛି ତାହା ନିଶ୍ଚୟ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଘଟଣା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର | ଏତେ ବର୍ଷ ଧରି ନାକ ଭିତରେ ମୁଦି ରହିବ ପ୍ରକୃତରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଘଟଣା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର | ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅବିଗଲି ଛୋଟ ଥିବାବେଳେ ମୁଦି ନାକ ଭିତରେ ଫିକ୍ସ ହୋଇ ରହି ଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ ବଡ ହେବା ପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ନାକର ଆକାର ବଢ଼ିବାରୁ ମୁଦି ଢିଲା ହୋଇ ଯାଇଥିଲା | ଢିଲା ହୋଇଯିବ ଯୋଗୁଁ ଛିଙ୍କରେ ବାହାରି ଯାଇଥିଲା |

   Related Posts