Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ମୃତ୍ୟୁ ମୁହଁରୁ ବଞ୍ଚିଆସିଲେ ମହିଳା : ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା କୁମ୍ଭୀର

7/10/2019 at 5:27 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ୭/୧୦: କୁମ୍ଭୀର ଆକ୍ରମଣରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ମହିଳା । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ରାଜକନିକା ଖୁଣ୍ଟା ଗାଁରେ ଜଣେ ମହିଳା ଜୋରକୁ ବାସନ ମାଜିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ହେଲେ ସଂଘର୍ଷ କରି ମୁକୁଳି ଆସିଥିଲେ ମହିଳା । ଗତକାଲି ବି ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ନିକିରାଇ ଇନ୍ଦୁପୁରରେ । ବିରୂପା ନଦୀ ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର ଟାଣିନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । ସେବି କୁମ୍ଭୀରକୁ ମାତ୍‌ ଦେଇ ନିଜ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିଥିଲେ ।

ମୃତ୍ୟୁ ମୁହଁରୁ ବଞ୍ଚିଆସିଲେ ମହିଳା । କୁମ୍ଭୀର ଆକ୍ରମଣରୁ ସଂଘର୍ଷକରି ନିଜ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଲେ । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଖୁଣ୍ଟା ଗାଁର । ସଜନୀ ମଳିକ ନାମକ ମହିଳା ଖାଇସାରି ଘର ନିକଟସ୍ଥ ଜୋରକୁ ବାସନ ଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏତିକି ବେଳେ ପାଣି ଭିତରେ ଥିବା ଏକ ୪ ଫୁଟ ଲମ୍ବର କୁମ୍ଭୀର ଅଚାନକ ତାଙ୍କ ଗୋଡକୁ ଟାଣି ଧରିଥିଲା । ତେବେ ସଜନୀ ଜୋରରେ ପାଟି କରିବା ସହ ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ବାଡକୁ ଟାଣି ଧରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ଗୋଡ଼ରେ କୁମ୍ଭୀରକୁ ଗୋଇଠା ମାରିଚାଲିଥିଲେ ।କୁମ୍ଭୀରଟି ତାଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଏଥିରେ ଆହତ ସଜନୀଙ୍କୁ ରାଜକନିକା ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।  ତାଙ୍କ ବାମ ଗୋଡରେ ଗୁରୁତର ଆଘାତ ଲାଗିଛି ।  

କାଲି ସମାନ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ସେହି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ନିକିରାଇ ଇନ୍ଦୁପୁରରେ । ହବିଳି ଗାଁର ସର୍ବେଶ୍ବର ଜେନା ଗାଈ ଚରାଇ ନଦୀ ପାର୍ ହେଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ କୁମ୍ଭୀର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇ ସର୍ବେଶ୍ବର ଗାଈ ଲାଞ୍ଜକୁ ଧରି କୁମ୍ଭୀର ମୁହଁକୁ ଗୋଇଠା ମାରିଥିଲେ ।ଫଳରେ କୁମ୍ଭୀର ସର୍ବେଶ୍ବରଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲା। ସର୍ବେଶ୍ବରଙ୍କ ଦୁଇ ଗୋଡ଼ରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ହେବା ସହ ପାଦରୁ କୁମ୍ଭୀର ମାଂସ ଟାଣିନେଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଇନ୍ଦୁପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏହି ବିରୂପା ନଦୀର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନରେ ବାରମ୍ବାର କୁମ୍ଭୀର ଆକ୍ରମଣ ହେଉଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts