Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

୪ମହଲାରୁ ଡେଇଁ ମହିଳା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

11/06/2019 at 2:03 PM

ଅହମଦାବାଦ ୧୧/୬: ସିଭିଲ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଥିବା କ୍ୟାନସର ରିସର୍ଚ୍ଚ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟର ଜଣାଶୁଣା କ୍ୟାନସର ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଡ. ମିତା ବେନ ମାଙ୍କଡ଼ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସେ ବସ୍ତ୍ରାପୁର ଲାଡ ସୋସାଇଟି ରୋଡ଼ରେ ଥିବା ଅଦ୍ବୈତ ବିଲଡିଙ୍ଗର ୪ମହଲାରୁ  ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଚାରି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ,ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଚାକରାଣୀ ବଞ୍ଚାଇଥିଲେ।

ବସ୍ତ୍ରାପୁର ଲାଡ ସୋସାଇଟିର ରାଜକୀୟ ସୁମେର ବଙ୍ଗଳାରେ ଡ.ହେମନ୍ତ ମାଙ୍କଡ଼,ପତ୍ନୀ ଡ.ମିତା ବେନ,ପୁଅ ଭାବ ଏବଂ ବୋହୂ ସହ ରହୁଥିଲେ। ମିତା ବେନ କ୍ୟାନସର ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଥିଲେ। ହେମନ୍ତ ଭାଇ କାର୍ଡ଼ିଓଲୋଜିଷ୍ଟ ଏବଂ ଫିଜିସିଆନ ଥିଲେ। ଦୁହେଁ ସହରର ଅଲଗା ଅଲଗା ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସେବା ଯୋଗାଉଥିଲେ। ମିତା ବେନ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ଜିସିଆରଆଇରେ ବରିଷ୍ଠ ପଦରେ ଥିଲେ। ସୂଚାନା ଅନୁସାରେ ମିତା ବେନଙ୍କ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ବିବାଦ ଚାଲିଥିଲା,ବୋଧହୁଏ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇଥିଲେ।  

ମିତା ବେନ୍ ୧୫ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସିଭିଲ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେଦିନ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଏବିଷୟରେ କାହାକୁ ଜଣାଯାଇନଥିଲା। ଏହାପରେ ୪ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଅଦ୍ବୈତ ବିଲଡିଙ୍ଗରୁ ଡେଇଁବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ,ସେତେବେଳେ ଜଣେ ଚାକରାଣୀ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

ଡ.ମିତା ବେନ ମାଙ୍କଡ଼ଙ୍କ ପୁଅ ଭାବ ପଞ୍ଜାବୀ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ସେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସୁମେର ବଙ୍ଗଳାରେ ମାଆ ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ବଙ୍ଗଳାରେ ରହୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଭାବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁବେଳେ ଝଗଡ଼ା ହେଉଥିଲା। ପ୍ରତିଦିନ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହେଉଥିଲା। ଏହା ସହିନପାରି ଭାବ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମିତା କ’ଣ ପାଇଁଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚରାଉଚୁରା ଚାଲିଛି।

   Related Posts