Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

୧୫ଟି ସନ୍ତାନର ଜନନୀ ଷୋଡଶ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ବେଳେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ

14/10/2020 at 2:06 PM

ଭୋପାଳ ୧୪।୧୦: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଡାକୋ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ୧୬ ଥର ପାଇଁ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ଷୋଡସ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେବାର କିଛି ସମୟରେ ପରେ ହିଁ ଉଭୟ ମା’ ଓ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ପଢାଝିରରେ ରହୁଥିବା ୪୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ସୁଖରାନୀ ଅହିରବାର ନିଜର ୧୬ତମ ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମ ଦେବାବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଗର୍ଭଧାରଣା ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରାଇଥିଲ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ଥିବା ଆଶା କର୍ମୀ ଜଣାଇଥିଲେ । ଗତ ଶନିବାର ଦିନ ହଠାତ ତାଙ୍କର ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇଥିଲା । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଗୁରୁତର ହୋଇ ପଡିଥିଲେ ମହିଳା । ଉଭୟ ମା’ ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ପରିବାରଲୋକ ଉଭୟଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ । ରାସ୍ତାରେ ଉଭୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ଏଏନଏମ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇବାରେ ଉଭୟ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଆଶା କର୍ମୀଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ଆଶା କର୍ମୀ କହଛନ୍ତି ଯେ, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ୧୬ଥର ପାଇଁ ମା’ ହୋଇଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ମହିଳାଙ୍କର ୧୫ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ୪ ଜଣ ପୁଅ ଏବଂ ୪ ଜଣ ଝିଅ ଜୀବନ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ୭ ସନ୍ତାନଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ୧୬ଥର ପାଇଁ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ମହିଳାଙ୍କର ୧୫ଟି ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ୪ ଜଣ ପୁଅ ଏବଂ ୪ ଜଣ ଝିଅ ଜୀବିତ ଅଛନ୍ତି । ୭ ସନ୍ତାନଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି ।

   Related Posts