Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

୧୦ ମାସର ପୁଅକୁ ଧରି ଖାକୀ ୟୁନିଫର୍ମରେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ପୁନମ, ସୀମାରେ ଦେଶ ସେବା କରୁଛନ୍ତି ସ୍ୱାମୀ

9/11/2020 at 12:52 PM

ଆଗ୍ରା ୦୯/୧୧ : ନିଜ ଦୃଢ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ବଳରେ ଦୁନିଆ ଜିତିବା ଇଚ୍ଛାକୁ ସାକାର କରିଛନ୍ତି ଆଗ୍ରା ପୋଲିସରେ ଥିବା କନେଷ୍ଟବଳ ପୁନମ। ୧୦ ମାସର ଶିଶୁକୁ ପ୍ରତିଦିନ ନିଜ ସହ ନେଇ ଥାନାକୁ ନେଇ ଦାୟିତ୍ୱ କରୁଥିବା ପୁନମ ନାରୀ ସଶକ୍ତିକରଣର ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୁନମଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସେନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ। ପୁନମ ଖାକୀ ୟୁନିଫର୍ମ ପିନ୍ଧି କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରୁଛନ୍ତି। ପୁନମଙ୍କ ୧୦ ମାସର ନିରୀହ ପୁଅ ଆୟୁଷ ଥାନାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଗେହ୍ଲା। ଥାନାକୁ ଆସୁଥିବା ଆଗନ୍ତୁକ ମଧ୍ୟ ଆୟୁଷକୁ ବହୁତ ସ୍ନେହ କରନ୍ତି।

ପୁନମ ଥାନାରେ ବସି ନିଜ କାମ କରନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ନଜର ମଧ୍ୟ ପୁଅ ଉପରେ ଥାଏ। ପୁନମ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରୁଛନ୍ତି ପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ତାଙ୍କର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଅଲିଗଡ଼ ନିବାସୀ ପୁନମ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ଲାଇନରେ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଯେତେବେଳେ ୬ ମାସ ହୋଇଥିଲା ସେବେଠାରୁ ସେ ଡ୍ୟୁଟି ଯଏନ କରିଛନ୍ତି। କାମ ପ୍ରତି ପୁନମଙ୍କ ସମର୍ପଣ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ଆଗ୍ରା ନ୍ୟୁ ଥାନାକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଥିଲା। ନ୍ୟୁ ଆଗ୍ରା ଥାନାରେ ପୁନମର ପୁଅ ଆୟୁଷ ଅଳ୍ପ ଦିନରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଗେହ୍ଲା ହୋଇଯାଇଛି।

ଥାନାକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବ କ୍ଷଣି ଆଗନ୍ତୁକଙ୍କୁ ପୁନମ ସ୍ୱାଗତ କରିଥାନ୍ତି। ପୁନମ ଆଗନ୍ତୁକଙ୍କୁ ବସିବାକୁ ଚୌକି ଦେଇ ତାଙ୍କର ସବୁ କଥା ଶୁଣିଥାନ୍ତି। ରେଜିଷ୍ଟରରେ ନାମ, ଠିକଣା, ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଆଦି ଲେଖି ଅଭିଯୋଗକୁ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥାନ୍ତି। ପୁନମ କାମ କଲାବେଳେ ଆୟୁଷ ଥାନାରେ ଥିବା ବେଞ୍ଚରେ ବସିଥାଏ ନଚେତ ଖେଳୁଥାଏ। ନିଦ ଲାଗିଲେ ସେଇଠି ଶୋଇପଡେ। ସାଂସାରିକ ଜୀବନ ସହ ଦାୟିତ୍ୱ ସୁଚାରୁ ରୂପେ ତୁଲାଇଥାନ୍ତି ପୁନମ।

ପୁନମଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଥାନା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଉମେଶ ତ୍ରିପାଠୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି। ସେ କୁହନ୍ତି ଯେ ପୁନମ ପୁରା ନିଷ୍ଠାର ସହ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରନ୍ତି। ପୁନମ କହିଛନ୍ତି, ଥାନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଆଗନ୍ତୁକ ମଧ୍ୟ ଆୟୁଷକୁ ବହୁତ ସ୍ନେହ କରନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ମିଳୁଥିବା ଏହି ସ୍ନେହ ତାଙ୍କୁ ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ପୁଅର ଦେଖାଶୁଣା କରିବାକୁ ଘରେ ଆଉ କେହି ନଥିବାରୁ ପୁନମ ପ୍ରତିଦିନ ଆୟୁଷକୁ ନେଇ ଥାନାକୁ ଆସନ୍ତି ଓ ନିଷ୍ଠାର ସହ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରନ୍ତି। ପୁନମଙ୍କ କାମକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି। ପୁନମ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସୀମାରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ଓ ଦେଶ ସେବା କରୁଛନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଉଭୟ ଦେଶ ସେବା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ।

   Related Posts