Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ଲାଇଟ୍‌ରେ ମାଛ ଓ ଭାତ ନେଇକି ଆସିଥିଲେ ମହିଳା, ଟିଫିନ୍ ଖୋଲିବାରୁ ହୋଇଗଲା ହଙ୍ଗାମା

5/11/2021 at 10:38 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫।୧୧ : ଭାରତରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଲୋକମାନେ କୌଣସି ଯାତ୍ରା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକ୍ କରି ଘରୁ ନେଇଥାନ୍ତି । ବସ୍ ହେଉ କିମ୍ବା ଟ୍ରେନ୍, ଲୋକମାନେ ଘରୁ ଖାଦ୍ୟ ଆଣିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି ସମୟରେ, ଏହିପରି ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ ଯାହା ଶୀଘ୍ର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୁହେ ନଷ୍ଟ ହୁଏ ନାହିଁ । ହେଲେ ଭ୍ରମଣ ସମୟରେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ନନ୍ –ଭେଜ୍‌ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏହାର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ, ସେମାନେ ତିଆରି କରିବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ବେଳେ ବେଳେ ଏହା ଜଲଦି ଖରାପ ହୋଇଯାଏ । କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜଣେ ମହିଳା ବିମାନରେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଟିଫିନ୍ ବକ୍ସର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ତେବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ @mcmillansonthego ନାମରେ ଥିବା ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟରେ, ଏହି ଟ୍ରାଭେଲ ଇନଫ୍ଲୁଏନ୍ସର ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଯେ ସେ ବିମାନରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଫୁଲ୍‌ କରି ମାଛ ଆଣିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏହି ଟିଫିନ୍ କାରଣରୁ ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଥିଲେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି କ୍ଲିପ୍‌ରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଦେଖାନ୍ତି ଯେ ସେ କିପରି ବିମାନରେ ଖାଇବା ପାଇଁ ପୁରା ମାଛ ଆଣିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ସେ ଏପରି ଟିଫିନ୍ ସହିତ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ନେଇ ଅନ୍ୟ କେହି ଅଛନ୍ତି କି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ମାଛଟି ଏକ ଫଏଲ ପେପରରେ ଭଲ ଭାବରେ ଗୁଡ଼ାଯାଇଥିଲା ।

news18

ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ,…ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଆଦୌ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଲୋକମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ମାଛ ପୁଣି ବନ୍ଦ ଥିବା ବିମାନରେ। କେବେ ନୁହେଁ ଏହାର ଗନ୍ଧରେ ବାକି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ କି ଯେ ଏହି ଟିଫିନ୍ ଯୋଗୁଁ ସେ କୌଣସି ଫ୍ଲାଏରେ ତାଲିକାରେ ଆସିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଟିଫିନ୍ ରୁ ଆସୁଥିବା ପ୍ରବଳ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ହେତୁ ସାଥୀରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏହା କହି ଲୋକମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏପରି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ନ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ତଥାପି, ଅନେକ ଲୋକ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତି ଯେ ବୋଧହୁଏ ମହିଳା ଜଣକ ଖାଲି ଥିବା ଆସନ ପାଇବା ପାଇଁ ଜାଣିଶୁଣି ଏହା କରିଥିବେ । ହେଲେ ଏହାର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଆପଣ ବସ୍ କିମ୍ବା ଟ୍ରେନରେ ୱିଣ୍ଡୋ ତଥା ଝରକା ଖୋଲିପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ବିମାନରେ  ଖୋଲିବା ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ।

   Related Posts