Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗେଟ୍ ନିକଟରେ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମଦାହ ଉଦ୍ୟମ, ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର

13/10/2020 at 4:50 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୩/୧୦ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ରାଜଧାନୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗେଟ ସମ୍ମୁଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମଦାହ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ନିଜ ଦେହରେ ଜ୍ବଳନଶୀଳ ପଦାର୍ଥ ପକାଇ ନିଆଁ ଲଗାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବ ମିଡ଼ିଆକର୍ମୀ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କୁ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ମହିଳା ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ମହିଳା ନିଜ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଆତ୍ମଦାହ କରିବାକୁ କାହିଁକି ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ ତାହା ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଜଣାପଡିନାହିଁ। ପୋଲିସ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

ଘଟଣା ହଜରତଗଞ୍ଜ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପୀଡିତ ମହିଳା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମହାରାଜଗଞ୍ଜରେ ରୁହନ୍ତି। ଅଖିଳେସ ତିୱାରୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ବିବାହର କିଛି ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିଲା। ମହିଳା ଜଣକ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଆସିଫ ନାମକ ଯୁବକକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ଆସିଫ ସାଉଦି ଚାଲି ଯାଇଥିଲା। ମହିଳାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଆସିଫଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିଲେ। ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ସହିନପାରି ମହିଳା ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ୨ ନମ୍ବର ଗେଟ ନିକଟରେ ଆତ୍ମଦାହ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମହିଳାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲା। ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ହଜରତଗଞ୍ଜ ଡିସିପି, ଏଡ଼ିସିପି ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ସମେତ ତମାମ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଅଦିତ୍ୟନାଥ ଲଭ ଜିହାଦ ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି।

ଘଟଣାକୁ ଦେଖି ଯୋଗୀ ସରକାର ଦୃଢ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି। ଏହିଭଳି ଘଟଣା ରୋକିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ମେରଠ, କାନପୁର, ଲଖିମିପୁର ଖିରିରେ ଯୁବତୀ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ମିଛ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ଫସାଉଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ମେରଠ ଓ ଲଖିମିପୁରରେ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା

   Related Posts