Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନିଶାସକ୍ତ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ସସ୍ମିତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦେଲା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ

15/09/2019 at 8:46 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୧୫।୦୯ (ମାତୃ ଦତ୍ତ ମହାନ୍ତି)- ନିଶାସକ୍ତ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଛି | ମହିଳାଙ୍କ ଗ୍ରାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ରେ ଏକ ଉତ୍ସବରେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି | ତେବେ ଏ ନେଇ ପ୍ରଥମେ news 7 ରେ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା | ଖବର ପାଇବା ପରେ ଜିଲାପାଳ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝିଥିଲେ |  ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |

ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବ୍ଲକ୍ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଗ୍ରାମର ସସ୍ମିତା ଜେନା | ନିଜ ସାହସିକତା ପାଇଁ ସସ୍ମିତା ଏବେ ସାରା ଜିଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛନ୍ତି | ତେବେ ନିଜ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମଦ ଅଭ୍ୟାସ ସମ୍ପର୍କରେ ଗାଁ କମିଟି ରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ସସ୍ମିତା ପୁରସ୍କୃତ ହେବାର ଖବର news 7 ରେ ପ୍ରସାରଣ ପରେ ତାଙ୍କ ସାହସିକତା କୁ ନେଇ ଏବେ ସମସ୍ତେ ବାହାଃ ବାହାଃ ଦେଉଛନ୍ତି | ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାପାଳ ନିଜେ ସସ୍ମିତା ଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ | ତାଙ୍କ ସାହସିକତା ପାଇଁ ଜିଲାପାଳ ସସ୍ମିତାଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିବା ସହିତ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ତେବେ ସସ୍ମିତାଙ୍କ ନାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ପାଖରେ ସୁପାରିଶ କରି ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପୁରସ୍କୃତ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିବେ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |  କେବଳ ସସ୍ମିତା ନୁହଁନ୍ତି ନିଶା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢେଇ କରୁଥିବା ଏମିତି ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋସାହନ ଦେବା ପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି |

ସସ୍ମିତାଙ୍କ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପାଇଁ ଆଜି ଗାଁ ରେ ଏକ ସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏଥିରେ ଜିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ |   ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବୀକୃତି ଓ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ପରେ ସସ୍ମିତା ଏବେ ବେଶ୍ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି | ନିଜ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମଦ ନିଶା ଛଡାଇବା ପରେ ଏବେ ସମଗ୍ର ଜିଲାକୁ ମଦ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଵପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ବୋଲି news 7 କୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ସସ୍ମିତା କହିଛନ୍ତି | ସସ୍ମିତା ଙ୍କ ପରି ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଗ୍ରାମର ଅନ୍ୟ ମହିଳା ମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଶା ନିବାରଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସଭାର ବକ୍ତା ମାନେ ଆହ୍ଵାନ ଦେଇଛନ୍ତି |

. କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ମଦ ନିଶାର ପ୍ରସାର କରୁଥିବା ଚୋରା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଉପରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଲଗାମ୍ କଷିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ତେବେ ସସ୍ମିତା ଙ୍କ ପରି ଅନ୍ୟ ମହିଳା ମାନେ ଆଗେଇ ଆସିଲେ ଏକ ମଦ ମୁକ୍ତ ଓଡିଶା ଗଠନର ସ୍ଵପ୍ନ ବେଶି ଦୂର ନୁହଁ |

   Related Posts